Vylepšené zabezpečenie mobilných zariadení Samsung

KNOX je špičková platforma zabezpečenia mobilných zariadení od spoločnosti Samsung integrovaná do najnovších zariadení. Produkty KNOX túto platformu vylepšujú pomocou nástrojov pre správu mobilných koncových zariadení. Sú určené pre zariadenia značky Samsung s operačným systémom Android.

PREHĽAD

Správa, udržovanie a ochrana citlivých dát

KNOX umožňuje užívateľom v zariadeniach vytvoriť samostatný priestor pre zabezpečenie podnikových e-mailov a aplikácií, ktoré tak budú oddelené od každodenných osobných aplikácií. Vďaka tomuto oddeleniu môžu správcovia IT nastaviť zásady zabezpečenia a spravovať podnikové dáta na diaľku, zatiaľ čo osobné dáta užívateľov zariadení zostanú naďalej súkromné.

Vyššie zabezpečenie hardvéru aj softvéru

KNOX chráni integritu celého zariadenia, od hardvérovej až po aplikačnú vrstvu, pričom sa vyznačuje viacúrovňovým prístupom k zabezpečeniu, ktorý zahŕňa funkciu Trusted Boot a architektúru TIMA (TrustZone-based Integrity Measurement Architecture).

Integrácia s riešeniami MDM (Mobile Device Management)

Platforma KNOX je kompatibilná s celým radom poskytovateľov riešení Mobile Device Management, takže ju môžete ľahko integrovať do svojej stávajúcej infraštruktúry. Použite zásady zabezpečenia prostredníctvom svojej konzoly MDM a potom ho odovzdajte zariadeniam zamestnancov.

Riešenie Knox

Pozrite sa, ako môže mobilná bezpečnostná platforma Knox spoločnosti Samsung posunúť vašu firmu vpred.

Knox Workspace

Plne vybavené pracovné prostredie

Podnikové pracovné prostredie, ktoré oddeľuje pracovné aplikácie a dáta od zbytku zariadení. O to sa stará čipová sada zariadení a platforma Knox.

Knox Premium

Cloudová správa zariadení

Cloudové viacplatformové riešenie EMM kombinované s vstavaným bezpečnostným prostredím pre zariadenia Samsung.

Knox Configure

Hromadné konfigurácie zariadení a ich nasadenie

Cloudový nástroj umožňujúci konfigurovať zariadenia na diaľku a dynamicky aktualizovať zásady konfigurácie, aby obsahovali najaktuálnejšie funkcie.

Knox Mobile Enrollment

Inštalácia a zápis EMM

Cloudový nástroj, ktorý pomáha nainštalovať nástroj EMM Agent a automaticky zapisovať do EMM.

Knox Customisation SDK

Sofistikovaná konfigurácia zariadení

Sada pre vývoj softwaru, ktorá poskytuje prístup k viac než 1 000 API pre konfiguráciu zariadení a prispôsobení na zariadeniach Samsung.

Knox Enabled

Pridané zabezpečenie pre aplikácie pre systém Android

Neviditeľná ochrana pre jednotlivé aplikácie, ktorá pracuje na princípe oddelenia aplikácie od ostatných dát na zariadení.

AutoCont partnerom SEAP - komunity vývojárov Samsung

Samsung Enerprise Alliance je komunita vývojárov a špecialistov na management mobilných zariadení. Svojim členom dáva prístup k utilitám a možnostiam nastavení a deploymentu mobilných zariadení Samsung - mobilov aj tabletov. U zákaziek čítajúcich desiatky i stovky zariadení dokážeme predať tablet či smartphone v požadovanom nastavení pre celú dodávku a vieme ich tiež rozčleniť do skupín podľa profilov. Nastavenie sa pošle zo Samsung KNOX Customization do daného mobilu alebo tabletu, aktualizácia nastavení potom prebehne iba pripojením k internetu cez wifi. Môžeme takto nastaviť plochu, aplikácie, preddefinovať alebo zamknúť ovládacie tlačidlá a ďalšie možnosti.

Viac info

Prehľad platformy KNOX (EN)

Funkcie, technické podrobnosti, integrácia s MDM riešením v podnikoch (CZ)