Tlačové správy - 2019

KKCG vytvorilo najväčší český ICT holding s názvom Aricoma Group, súčasťou je AUTOCONT

Bratislava (september 2019) - Najväčší český ICT holding s názvom Aricoma Group predstavili dnes zástupcovia investičnej skupiny KKCG, ktorá patrí podnikateľovi Karlovi Komárkovi. Názov a logo spoločnosti Aricoma je inšpirované horou v peruánskych Andách a vyjadruje veľkosť, ambície a silu. Aricoma Group a.s. zastrešuje spoločnosti AUTOCONT v Českej a Slovenskej republike, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC.

Predstavili technológie, ktoré zmenia IT biznis budúcnosti

Bratislava (jún 2019) – Aká je budúcnosť IT biznisu a ktoré technológie budú hrať hlavnú úlohu v budúcnosti? Odpovede aj na tieto otázky priniesla séria podujatí AC TechTour 2019. Štvrtý ročník obľúbených konferencií sa niesol v duchu textu známej pesničky od kapely Elán - Od Tatier k Dunaju. Tri dvojdňové stretnutia sa konali postupne v Senci v Hoteli Senec na brehu Slnečných jazier, na Donovaloch v Residence Hoteli a v Hoteli Grand v Starom Smokovci. Výsledkom nebolo len odhalenie riešení, ktoré menia náš svet, ale aj nové kontakty a potenciál pre budúce partnerstvá.

AUTOCONT vytvoril jeden z najlepších webov sveta roku 2018

Londýn (apríl 2019) - V celosvetovej súťaži implementácie platformy Kentico pre správu obsahu a tvorbu webových stránok, ovládol kategóriu „Best Government and Municipal Site“ projekt redesignu web stránok spoločnosti CzechTrade a získal tak ocenenie „Site of the Year“.

KKCG vstupuje do Cleverlance Enterprise Solutions a AEC

Praha (únor 2019) - Zástupci investiční skupiny KKCG dnes uzavřeli smlouvu s majiteli společnosti Cleverlance Group. Na jejím základě kupuje KKCG majoritní podíl ve společnostech Cleverlance Enterprise Solutions a AEC. V České republice tak pod křídly KKCG vznikne unikátní dodavatel ICT služeb s konsolidovaným obratem převyšujícím 5 miliard korun, se ziskem před započtením daní, úroků a odpisů (EBITDA) přes 300 milionů korun a s více jak 1800 zaměstnanci. Transakce podléhá schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž. Do doby než bude schválena, bude Cleverlance Enterprise Solutions a AEC jednat samostatně.