Produkty dedikované biznisu - USB Flash disky

Najčastejším zdrojom úniku citlivých dát je spoločne s ľudským faktorom používanie nezabezpečených USB diskov pre prenos informácií. Mnohokrát sú tieto úniky pre spoločnosti nielen veľkými komplikáciami, nasledovanými podrobným interným vyšetrovaním, ale aj jedným z faktorov pre stratu dôveryhodnosti a pozície na trhu.

Preto sa spoločnosť Kingston Technology zamerala na vývoj série DataTraveler. USB Flash disky z tejto série ponúkajú zabezpečenie na tej najvyššej úrovni, dosiaľ na trhu s USB diskami nevídané. Zahŕňa dohľadateľné sériové číslo, možnosť nastavenia duálneho hesla aj ochranu proti vírovému útoku. Váš USB disk bude pripravený aj na kybernetický útok typu WannaCry a je schopný sa mu samostatne, úplne bez Vášho zásahu, ubrániť. O váš kľud sa bude starať najnovší software z dielne ESET NOD32® Anti-Virus Engine, ktorý zahŕňa ochranu aj proti všetkým dosiaľ známym aplikáciám malware/ransomware, virus, spyware, Trojan a ďalším internetovým hrozbám.

DataTraveler 2000

Jedným z najoceňovanejších a najobľúbenejších modelov je DataTraveler 2000, ktorý ponúka okrem klasickej enkrypcie odohrávajúcej sa na samotnom disku zariadenia aj alfanumerický keypad, ktorý odomyká flash disk iba pri zadaní vami zvolenej kombinácie písmen a čísiel. Bez hesla sa teda k svojim dátam nedostanete, pričom dáta samotné sú hardwarovo šifrované pomocou 256bitového kľúča XTS-AES (technológia Datalock od ClevX) a chránené sú aj inak. DataTraveler 2000 je odolný voči vode a prachu (spĺňa štandard IP57).

Je možné použiť ho na akejkoľvek platforme a užívateľsky je viac než priateľský. Samostatnou kapitolou je pevné spracovanie, ktoré nastavuje nový štandard vo svojej produktovej úrovni. Gumové tesnenie a pevná hliníková schránka zaručujú tú najvyššiu odolnosť. Oceľové pútko potom zabraňuje strate kľúčového keypadu. Všetko dohromady dáva ten najbezpečnejší flash disk, ktorý vydrží desaťročia.

DataTraveler Vault Privacy 3.0

Obdobne obľúbeným produktom je aj DataTraveler Vault Privacy 3.0 obsahujúci všetky zabezpečujúce protokoly spoločnosti Kingston a je k dispozícii v troch verziách: Standard, Managed a Anti-Virus. Všetky modely spĺňajú korporačné požiadavky pre bezpečnosť prenosu dát a pracujú s technológiou SuperSpeed USB 3.0 pre ich najrýchlejší prenos.

Managed verzia ponúka kompletný set nástrojov pre použitie v serverovom prostredí a už svojim nastavením umožňuje IT administrátorom kompletný prístup k ich ovládaniu. Anti-virus model bol vyvinutý so zapojením spoločnosti ESET, ktorá zastrešuje svojim slávnym menom kompletnú odolnosť disku proti vírom, spywaru, malwaru a ďalším internetovým hrozbám.

Tabuľka porovnania