Nové generácie DELL serverov pripravené na operačný systém Windows Server 2022

Vývoj v oblasti IT infraštruktúry beží neustále vpred. Preto inovujte. Zaistite si rýchly, spoľahlivý a bezpečný chod vášho podnikového IT vďaka najnovšej generácii výpočtovej techniky i operačnému systému Windows Server 2022

Svet je stále viac založený na digitálnych dátach. Včerajšia IT infraštruktúra neudrží krok s dnešnými, rýchlo sa vyvíjajúcimi požiadavkami, najmä keď sa môžu cez noc zmeniť. V tomto súčasnom prostredí je digitálna transformácia nutnosťou. Budúcnosť vyžaduje prispôsobiteľné, škálovateľné a zabezpečené základy IT, ktoré sú pripravené na čokoľvek.

Nové portfólio serverov Dell PowerEdge

Nové portfólio serverov PowerEdge kladie dôraz na výkon a riešenie pre správu a zabezpečenie infraštruktúry.

Spojením Dell OpenManage a riešením pre správu systémov potom PowerEdge servery poskytujú požadovanú produktivitu a výkon. Spoločne sa nezastavia pred ničím, takže v ceste na potrebnom rozvoji vášho IT už nič nestojí. Riešenie Dell OpenManage pre správu systémov pomáha znížiť zložitosť informačného prostredia pomocou nástrojov určených na monitorovanie, správu, aktualizáciu a implementáciu serverovej infraštruktúry PowerEdge. Spoločnosť Dell tak pomáha organizáciám automatizovať a optimalizovať životný cyklus prevádzky serverov.

Nové servery Dell PowerEdge dostali kyberneticky odolnú architektúru, ktorá do prevádzky prináša bezpečie pre akékoľvek typy operácií, od zabezpečenia priamo na čipe, cez overovanie komponentov vďaka podpísanému firmvéru a detekciu jeho zmeny až po obnovení systému BIOS.

Rada serverov PowerEdge R750

Dell PowerEdge R750 sú plnohodnotné podnikové servery, ktoré poskytujú vynikajúci výkon pre najnáročnejšie úlohy. Poháňajú ich najmodernejšie procesory Intel® Xeon® 3. generácie, vďaka ktorým sú optimálne rackové rady serverov pre náročné operácie a zrýchlenie aplikácií. Rad PowerEdge R750 je ideálny pre tradičné, firemné a informačné technológie, databázy, dátovú analytiku, či pre oblasť riešení umelej inteligencie alebo VDI.

Servery majú voliteľnú podporu priameho kvapalného chladenia pre procesory s vysokým výkonom. Podporujú 8 kanálov na procesor, až 32 modulov DIMM DDR4 s rýchlosťou 3 200 MT/s. Táto rada serverov zákazníkom výrazne zvýši priepustnosť operácie a to vďaka rozhraniu PCIe 4. generácie a až 24 diskom NVMe.

Rada serverov PowerEdge R550

Tieto servery sú všestrannými a cenovo dostupnými pomocníkmi v podnikovej IT infraštruktúre. Poskytujú cenovo optimálnu platformu pre virtualizáciu a univerzálne IT, ktoré sa skvele hodia pre menšie či stredne veľké organizácie. Servery so škálovateľnými procesormi 3. generácie Intel® Xeon® ponúkajú výnimočnú hodnotu.

Zákazníkom táto rada umožní pridať ďalší výpočtový výkon, používať rýchlejšie pamäte v rozsahu až 16 DDR4 SDRAM RDIMMS, zlepšiť priepustnosť a znížiť latencia vďaka 3 slotom PCIe 4.generácie a 1 slotu PCIe 3.generácie. K dispozícii má aj veľmi flexibilné úložisko s možnosťami až šestnástich pevných diskov formátu 2,5 "alebo ôsmich formátu 3,5" so štandardmi SAS / SATA či SSD.

Nový operačný systém Windows Server 2022 a jeho výhody

Windows Server 2022 stavia na základoch veľmi úspešného Windows Server 2019 a prináša niekoľko zásadných vylepšení. Prvým je pokročilé viacvrstvové zabezpečenie, druhým je väčšia integrácia s Azure službami vrátane podpory hybridného režimu a ďalším je modernizácia platformy pre aplikačné prostredie.

Bezpečnosť v dnešnej dobe stále rastúceho počtu kybernetických útokov nikto neberie na ľahkú váhu. Windows Server 2022 viacvrstvovej stratégii zlepšuje komplexné zabezpečenie celého servera. Všetko začína u odstránení firmwarových zraniteľností pre spoľahlivé spúšťanie. K dispozícii je aj úplne nová funkcia zabezpečeného jadra operačného systému, založená na virtualizácii, ktorá má abstraktnú vrstvu pre oddelenie jadra a hardvéru. Služba Credential Guard zaisťuje aj bezpečnosť citlivých dát, ktoré sa na serveri môžu vyskytovať. Veľký zreteľ bol braný aj na zabezpečenie servera pri komunikácii s inými zariadeniami, je využívané vylepšené šifrovanie AES-256 pre SMB protokol.

Používatelia Windows Server 2022 sa môžu tešiť na lepšie prepojenie s rôznymi Azure službami, najmä na značne vylepšený manažment virtuálnych serverov a hybridného prostredia alebo tiež na zníženú veľkosť Windows Containers. Ďalšie vylepšenia Storage Migration Service umožnuje ľahšiu migráciu súborových serverov a pomocou Azure Auto manage pre Windows Server zjednodušuje správu a zabezpečenie IT.

Pre aplikačné prostredie prináša nový Windows server robustný výkon, úlohy ako napríklad SQL Server možno spúšťať s pamäťou až 48 Terabytes a 2048 logickými jadrami. Pre nasadzovanie kontajnerových aplikácií je k dispozícii zjednodušené overovanie a menšiu veľkosť image. Pomocou nového nástroja pre špeciálne kontajnery vo Windows Admin centre možno urýchliť modernizáciu NET aplikácií. Škálovanie kontajnerových aplikácií pomocou Kubernetes používa vylepšenia v implementácii sieťových politík.

Kontakt na AC špecialistu a dopyt

Ak vás informácie k tejto oblasti našej ponuky zaujali, máte špecifické otázky či záujem o upresnenie k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu: Gabriel Fekete, gabriel.fekete@autocont.sk

S obchodným dopytom sa obráťte na svojho AUTOCONT obchodníka. Ak ešte nepatríte k našim zákazníkom, vyhľadajte kontaktné údaje nášho najbližšieho  regionálneho centra. Sme nablízku v každom kraji a radi vám pomôžeme s akoukoľvek IT potrebou vašej organizácie.

Chcete viac informácií?