HPE Alletra ako prelomové riešenie na ukladanie dát

Mnohí z nás smútia po osvedčených 3PARoch a zrazu máme niekoľko úplne nových modelov. A aby si niekto nemyslel, že je to len tak, majú nové modely aj nové mená, Alletra.

Alletra je tu! Prichádza komplexné riešenie!

HPE Alletra je nový rad dátových úložísk, ktorý je natívne riadený konzolou Data Services Cloud Console. Ponúka portfólio systémov optimalizovaných pre konkrétne úlohy a skladá sa zo zariadení HPE Alletra 9000 a 6000 využívajúcich technológiu NVMe. Poskytuje architektonickú flexibilitu na prevádzkovanie ľubovoľných aplikácií bez kompromisov. Každý model je v niečom špecifický, ideálny pre inú podnikovú sféru a má rôzne prednosti. Prečo by sme mali „upgrade“ zvažovať a aké sú jeho výhody v symbióze s riešením HPE GreenLake?

Firmy čelia zložitej dobe. Roztrieštenosť hardvéru, softvéru a manuálnych procesov im sťažuje možnosť konkurencieschopnosti a inovácií, na neustále sa meniacom trhu. Spoločnosť HPE čoskoro rozpoznala potrebu poskytovať jednotné a konzistentné cloudové prostredie od okraja siete až po cloud, a to prostredníctvom riešenia HPE GreenLake. Alletra skrátka umožňuje podnikom zbaviť sa heterogenity dát a využívať ich bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú.

Na čom Alletra stavia?

Alletra nie sú iba diskové polia, ale ide o komplexné riešenie, ktoré prináša cloudový model prevádzky všade tam, kde je potrebné nakladať s dátami. Filozofiou produktového radu je poskytnúť užívateľom moderné výkonné diskové pole spolu s “cloud-based” správou, ktorá zásadne urýchli implementáciu a zjednoduší používanie storage. Alletra tak zákazníkom poskytuje rovnakú užívateľskú skúsenosť, ktorú poznajú od cloudových poskytovateľov, ale im umožňuje zachovanie prevádzky poľa v dátovom centre užívateľa. Celé riešenie HPE Alletra je však postavené na troch základných kameňoch.

Zvýšený hardvérový výkon - nalejme si čistého vína, čo by to bolo za novú generáciu, keby výkon stagnoval alebo sa nejako zhoršil? Nové diskové pole dostalo do svojho vybavenia posilnený hardvér, ktorý je aj tentoraz postavený na tých najmodernejších procesoroch, ASIC čipoch alebo NVMe diskoch. Vďaka týmto aspektom môže poskytnúť až 3x vyšší výkon v porovnaní s poľami Nimble alebo Primera - a to už je slušný argument pre upgrade. Neodmysliteľnou súčasťou je aj podpora najnovšieho typu servisných služieb Tech Care, ktoré vám pošetria vrásky na čele.

Data Services Cloud Console - Allerta sa pripája ku cloud-based management konzole, ktorá výrazne zjednoduší a zrýchli inštaláciu aj správu diskového poľa. A aké sú hlavné prínosy cloudovej konzoly?

  • Zjednodušené nasadenie - systém vie sám objaviť, pripojiť aj naimplementovať diskové pole. Áno, a to všetko niekoľko minút, úplne sám, bez nutnosti obluhy IT špecialistov.
  • Jednoduchá správa odkiaľkoľvek a kedykoľvek - správca sa dokáže pripojiť k manažmentu odkiaľkoľvek. Teda takmer odkiaľkoľvek, jedinou podmienkou je samozrejme pripojenie na internet. Z daného miesta potom môže zariadenie spravovať. Napríklad aj na dovolenke.
  • Automatizovaná príprava LUNu - pripojením a implementáciou samozrejme chytrosť systému nekončí. Sústava tiež automaticky vykoná vytvorenie a nastavenie logického disku (LUN) na základe požadovanej kapacity a definovaného typu úloh, ktoré si užívateľ sám nastaví.

InfoSight - už známa umelá inteligencia pre tých, ktorí sa s diskovými poľami Nimble alebo Primera stretli. Rovnako ako tieto dve existujúce diskové polia, aj Alletra dostala výbavu vo forme integrácie do platformy InfoSight. Užívateľ má teda k dispozícii prediktívnu a proaktívnu analytiku riadenú umelou inteligenciou, ktorá umožňuje predchádzať výpadkom a pomáha optimalizovať výkon diskového poľa. Budete tak informovaní o hrozbách skôr, ako stihnúť vôbec vzniknúť.

Nové modely, ich vlastnosti a trocha technických pojmov

Obe rady a všetky ich modely sú iba v prevedení All NVMe a využívajú teda NVMe/FC rozhranie. Všetky diskové zariadenia v úložisku môžu teda byť NVMe pripojené priamo na PCIe zbernici. Pri rade 9000 je to v súčasnosti 48 NVMe zariadení, postupne sa počty zdvihnú na 144 a 240ks. Samozrejmosťou je veľké množstvo a typy portov od 10Gb cez 25Gb až po 100Gb Ethernet, 16 alebo 32Gb FC a využitie SCM modulov. Výkon v rade jednotiek miliónov IOPs so submilisekundovou latenciou (250us). Active-active Metro Cluster. Rad 6000 je tiež All NVMe s možnosťou osadenia od 12 alebo 24 av blízkej budúcnosti až do 72 NVMe diskových zariadení, vybavená obdobnými počtami a typmi portov a výkonnosťou v státisícoch IOPs (napr.700.000). Peer Persistence Metro Cluster (active - active) medzi rovnakými modelmi alebo dokonca medzi novými aj staršími modelmi, teda HPE 3PAR a HPE Primera. Migrácia dát zo všetkých starších modelov na nové. Výroba prebieha navyše v SR, na dodávku by sme teda nemuseli čakať príliš dlho. Hlavné vlastnosti a parametre by v skratke mohli vyzerať takto:

Alletra 9000, ktorá evolučne nadväzuje na diskové polia HPE Primera

  • 4U šasi, 2 až 4 kontroléry v režime All-Active
  • RAID 6 ochrana diskov
  • Šasi s 48 pozíciami pre NVMe SSD disky
  • Možnosť osadenia niekoľkých portov
  • Podpora replikácie, deduplikácie, kompresie

Alletra 6000, ktorá evolučne nadväzuje na diskové polia HPE Nimble

  • 4U šasi, 2x kontroléry v režime Active / Standby
  • Triple+ Parity RAID ochrana diskov
  • Šasi s 24 pozíciami pre NVMe SSD disky
  • Možnosť osadenia niekoľkých portov
  • Podpora replikácie, deduplikácie, kompresie

Alletra + GreenLake? Dokonalý pár.

Samozrejmosťou je možnosť nakupovať (nielen) nové úložiská formou As-a-Service vďaka programu HPE Green Lake. Potrebné zariadenia vám navrhneme, dodáme do vášho dátového či hostingového centra, nainštalujeme ich, sprevádzkujeme konektivitu na HPE portály pre správu a manažment a po podpise zmluvy vám potom budeme mesačne fakturovať iba spotrebovaný procesorový výkon a obsadenú kapacitu úložísk. Podobne, ako ste možno zvyknutí, na prevádzkovanie niektorých svojich aplikácií v cloude môžete podľa potreby navyšovať, ale aj znižovať svoje nároky a tým ovplyvňovať fakturovanú čiastku.

Aké sú výhody variantu s HPE GreenLake službami?

  • Môžete si otestovať, čo potrebujete - vzorovú konfiguráciu privezieme a môže byť testovaná 30 dní vo vašom prostredí zadarmo, pokiaľ bude vyhovovať, len ju prepnete do prevádzky.
  • Platíte priebežne za to, čo využívate - typicky ide mesačne o päťdesiatku až šesťdesiatku čiastky celkovej investície realizovanej klasickým spôsobom
  • Doprajte si pätinu navyše - v cene konfigurácie je k dispozícii 20% rezerva pre škálovanie výkonových potrieb nahor bez platenia vopred, keď bude zvýšený výkon potrebný, tak ho aktivujete a začnete platiť.
  • Čerpáte príliš? - Pri potrebe naopak výkon či rozsah IT infraštruktúry znížiť smerom dole, AUTOCONT vyjedná zmenu HPE GreenLake kontraktu podľa potrieb.
  • Jednoducho upgradujte - tento typ kontraktu tiež po čase umožňuje oveľa jednoduchšie zmeniť storage technológií na novšie a plynulo na ňu prejsť.
  • Aj v tomto prípade sme vaše IT - s unifikovanou správou vášho privátneho cloudu aj verejných cloudov efektívne pomôže platforma HPE GreenLake Central a skúsení špecialisti AUTOCONT a HPE.

Ako to vidíme my?

Na záver si však dovolíme zhrnúť, ako vidí výhody AUTOCONT špecialista:

  • Vysoký výkon vďaka ALL NVMe technológii
  • Jednoduchá inštalácia
  • CLOUD integrácia a manažment
  • Integrácia s portálom AI HPE InfoSight
  • Jednoduchá aplikácia vysokej dostupnosti na úrovni dvoch dátových centier
  • GreenLake a spôsob nákupu formou As-A-Service

Radi vám náš pohľad upresníme, prípadne vám poradíme s výberom vhodného zariadenia, softvéru či služby. Obráťte sa na nášho AC špecialistu Mariána Mifkoviča - marian.mifkovic@autocont.sk, prípadne na svojho obchodníka v rámci regionálneho centra.

Sme tu pre vás.

Chcete viac informácií?