Špičkové, dostupné a zároveň ekologické modely HP notebookov na jar 2022

Vybrali sme pre vás rýchle dostupné notebooky HP, ktoré prinesú do vašej firmy výkon a efektivitu. Zároveň ale podporia aj úsporu energie, udržateľnosť a ekologicky zodpovedný prístup vašej organizácie ku svojmu okoliu.

Notebooky, udržateľnosť a ekológia

Spoločenská zodpovednosť a udržateľnosť sa stávajú stále častejším zaklínadlom firiem vo svete aj u nás. Myslíte, že s výberom podnikových notebookov to nemá nič spoločné? Chcete hlavne rýchle, ľahké zariadenie, ktoré niečo vydrží, má kvalitný displej a dobrú výdrž na batériu, spoľahlivý servis, dobrú cenu a je dostupné najlepšie ihneď? Určite to sú hlavné očakávania firemných užívateľov, a to posledné v dnešnej dobe nie je vôbec jednoduché.

Málokto si dnes ale uvedomuje, že sa môže pri kúpe nového notebooku výrazne pozitívne podieľať na zlepšení ekologickej situácie svojho okolia. Máte pocit, že robíte pre životné prostredie a ďalšie generácie dosť, alebo vás táto téma nezaujíma? A čo úspory energie vo firme, plnenie požiadaviek na štandardy EPEAT, Energy Star či TCO? A ako efektívne riešite situáciu, keď vaše podnikové zariadenia doslúžia. Potrebujete plniť kritéria ESG a viete, k čomu to je? Myslíme si, že s HP si dokážete pozitívne odpovedať na množstvo z týchto položených otázok.

Ale poďme najskôr na to, čo nami vybrané notebooky vedia technologicky a čo vám prinesú.

Výkon, spoľahlivosť a bezpečnosť pre každú organizáciu

HP EliteBooky. Snáď každý, kto sa vo svete podnikových notebookov a pracovných staníc orientuje, ich pozná. EliteBooky totiž patria k najobľúbenejším pracovným notebookom vôbec. Čo z nich robí tak obľúbené zariadenia už nie je dávno záhadou. Veľa veľkých aj malých spoločností dáva prednosť notebookom HP najmä kvôli výkonu a spoľahlivosti.

Nie len že ponúka výkonné procesory AMD a integrované grafické karty, ale skrývajú v sebe aj dostatok pamäte. A to ako tej operačnej, tak aj na pevnom disku. Šasi sú vyrobené z ľahkého a imúnneho hliníka, ktorý prešiel 19 military testami (MIL-STD 810H). Celá konštrukcia tak dodáva notebookom dokonalú kombináciu odolnosti a mobility. Svoje EliteBooky tak môžu zamestnanci brať ako na služobné cesty, dovolenky a aj iné súkromné cesty bez pocitu strachu, že ich rozbijú.

Technické parametre majú EliteBooky úžasné, a to bez najmenších chýb. HP ale naviac ponúka unikátnu sadu vstavaného zabezpečenia HP Wolf. Pokiaľ sa rozhodnete EliteBooky zaobstarať, môžete si byť istí, že ste možným kyberútočníkom skomplikovali život. Pokiaľ vás zaujímajú konkrétne riešenia bezpečnosti HP – viac informácií nájdete v samostatnom článku.

Ktoré modely HP EliteBook na jar 2022 odporúčame

EliteBooky sú naozaj pre všetkých – jednotlivcov, start-upy, malé aj veľké firmy, skrátka sa v nich nájde každý. Ale ako vybrať ten správny? Rozdiely nie sú až tak veľké. Ale poznáte to. Niekedy vás aj maličkosť dokáže rozhodiť či prekvapiť. Je teda dobré sa zamyslieť, ktorý EliteBook je pre vás ten správny.

  • HP EliteBook 835 G8 ocenia najmä milovníci skladných, mobilných a výkonných notebookov. Disponuje 13‘‘ displejom a váži len 1.27 kg. Aj napriek svojim malým rozmerom ponúka perfektnú konektivitu – nechýba mu sada USB-C aj USB-A konektorov, ani prípojka pro HDMI.
  • HP EliteBook 845 G8 je o niečo väčší brat. S väčším (v tomto prípade 14‘‘) displejom ale prichádza aj väčšia váha. EliteBook 845 však váži len o 100 g viac a to z neho robí stále ideálny notebook, ktorý sa hodí ako na cesty, tak aj do kancelárie.
  • HP EliteBook 855 G8 vyhovie najmä profíkom, ktorí od svojho pracovného notebooku vyžadujú výkon, dostatok pracovnej plochy (vďaka 15,6‘‘displeju) a maximálnu konektivitu. Oproti svojim dvom menším bratom s procesorom AMD R5 PRO je EliteBook 855 osadený výkonnejším osemjadrovým AMD R7 PRO. Naviac mu ešte pribudol jeden USB 3.1 konektor naviac.

Ako hovoríme. Sú to niekedy maličkosti, ktoré môžu rozhodnúť. Niekto ocení veľkú pracovnú plochu, niekto vyžaduje miniatúrne rozmery, aby notebook neprekážal na cestách. Iní potrebujú dostať zo svojho stroja maximum a preto siahnu po tom najlepšom, čo značka ponúka, iní dajú prednosť šetrnosti. A ako to máte vy? Ktorý HP EliteBook je váš favorit?

V roku 2022 firemné zariadenie s Windows 11 zdarma

Upgrade na Windows 11 je do oprávnených zariadení doručovaný koncom roku 2021 a začiatkom roku 2022. Harmonogram sa môže u rôznych zariadení odlišovať. Určité funkcie vyžadujú konkrétny hardware (ďalšie informácie na adrese  aka.ms/windows11-spec

Udržateľnosť a ekológia HP

Je známe, že HP veľmi silno investuje do rozvoja svojho špičkového produktového portfólia. Vedľa ďalších investícií do IT bezpečnosti svojich produktov to myslí naozaj vážne aj s udržateľnosťou a ekologicky citlivým prístupom, ktorý premieta ako do výroby, materiálov a balení, do úspornej prevádzky s certifikáciami EPEAT Gold či Silver Energy Star či TCO tak aj do finálnej recyklácie, v dobe kedy HP zariadenia doslúžia.

Povrchy notebookov tvorí atraktívny design z recyklovaného hliníka či z 90% recyklovaného horčíka. Materiály naviac prešli náročnými testami a majú ochrannú vrstvu, ktorá umožňuje opakovateľnú dezinfekciu. Klávesnice a plastové časti sú z 50% recyklovaných plastov DVD, reproduktorová skriňa je čiastočne z plastov vylovených z oceánu. HP používa recyklované obaly a pre viackusové dodávky ponúka aj ‘‘bulk‘‘formu hromadného balenia.

Poznáte skratku ESG? Začína tlačiť na organizácie po celom svete a veľmi skoro ich možno na vás niekto vytiahne aj vo vašej firme. Stále viac investorov zvažuje pri svojom rozhodovaní do koho investovať vedľa potenciálnych výnosov aj to, či sa firma chová zodpovedne a to nie len k životnému prostrediu.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac informácií ako k udržateľnosti, ekológií či recykláciám pristupuje HP, chcete zistiť viac detailov ku skratkám EPEAT či ESG, všetky informácie nájdete na našom HP subwebe.

Radi vám poradíme s výberom. Opýtajte sa nás!

Zvažujete nákup nového zariadenia? Radi vám poradíme a vytvoríme ponuku ušitú na mieru vašim potrebám. Ceny uvedené u jednotlivých produktov na odkazoch v eKatalógu sú jednotkové doporučené ceny, pre firemné nákupy si vždy požiadajte o individuálnu projektovú cenu.

S obchodným dopytom sa obráťte na svojho AUTOCONT obchodníka v rámci najbližšieho regionálneho centra. Pokiaľ ešte nepatríte k našim zákazníkom a máte záujem o ďalšie informácie alebo o ponuku pre vašu konkrétnu situáciu, kontaktujte nás mailom: info@autocont.sk

Sme nablízku v každom kraji a radi vám pomôžeme s akoukoľvek IT potrebou vašej organizácie.

Chcete viac informácií?