Firemné počítače HP silne vyzbrojené bezpečnostnými funkciami a Windows 11

Behom pandémie stúpol počet kybernetických útokov o 400%. Na počítačoch HP Pro, Elite a pracovných staniciach s unikátnymi vstavanými funkciami a bezpečnosťou ochrany, môžete pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek, s väčším kľudom.

Predátori nikdy nespia.

V poslednej dobe sú kybernetické útoky stále aktuálna téma. Výrobcovia sa snažia na túto skutočnosť reagovať novými komplexnými zabezpečeniami, aby užívatelia boli chránení od prvého kontaktu so zariadením. HP je v tejto oblasti zrejme najďalej - prišlo totiž s uceleným ekosystémom HP Wolf Security, ktorý je postavený na množstve rokov výskumu a inovácií v oblasti zabezpečenia. Zákazníkom tak ponúka jednotné portfólio, zamerané na zaistení komplexnej ochrany a kybernetickej odolnosti koncových zariadení.

Chceme, aby ste boli v bezpečí.

AUTOCONT stavia na niekoľko ročnej spolupráci s HP a dodáva svojim zákazníkom zariadenia, ktoré dávajú zmysel. Medzi nimi sú aj počítače a notebooky HP s procesormi Intel® Core™, ktoré v modelových radách Pro, Elite a u pracovných staniciach ponúkajú vstavané bezpečnostné funkcie, ktoré sa už stali súčasťou novej platformy HP Wolf Security. Zjednodušene to pre vás znamená, že pokiaľ sa rozhodnete kúpiť zariadenie HP, dostanete k tomu peknú dávku bezpečnostných funkcií, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich kategóriách.

Buďte chránení už pri prvom spustení.

Množstvo užívateľov si neuvedomuje skutočnosť, že hneď pri prvom spustení môže dôjsť k napadnutiu zariadenia kyberpredátormi, a to pomerne jednoducho cez BIOS. Našťastie tu existuje funkcionalita, ktorá útoky odrazí a prípadne celý systém obnoví.

HP Sure Start dokáže totiž hrozby detekovať, zastaviť a celý systém obnoviť po útoku na BIOS. Vždy, keď počítač zapnete, systém automaticky overí integritu kódu BIOS. Vďaka tomu bude každý štart hladký a BIOS spoločne s firmwarom zostane v bezpečí.

Pokiaľ sa vám stane a že sa to naozaj stať môže, že dôjde k vymazaniu operačného systému, nezúfajte. Pomocnú ruku určite ponúkne HP Sure Recovery. Vďaka tejto skvelej funkcionalite rýchlo obnovíte operačný systém, kedykoľvek a kdekoľvek. A to dokonca aj keď bola celá primárna jednotka vymazaná.

Aby však ochrana bola ešte silnejšia, užívatelia začínajú čím ďalej viac využívať dvojfázové overenie. Takýto multifaktor ponúka aj HP Sure Run , ktorý chráni aplikáciu a taktiež váš počítač. Pokiaľ sa útočník bude snažiť napadnúť vaše kritické procesy, HP Sure Run ich skrátka odradí. Aj keď sa ich malware pokúsi vypnúť.

Najlepšie na tom všetkom je, že všetky tieto funkcie dostanete ku svojmu zariadeniu zdarma a paradoxne o nich ani nemusíte vedieť. Všetky vstavané bezpečnostné vlastnosti bežia ticho na pozadí a snažia sa, aby ste neboli pri práci rušení. Pretože produktivita a bezpečnosť je dokonalá kombinácia v každej spoločnosti.

Už sa nemusíte báť kliknúť.

Malware predstavuje stále väčšiu hrozbu v oblasti kyberbezpečnosti. Hrozby číhajú na rôznych pochybných webových stránkach, alebo sa vyskytujú priamo v súboroch. Často je užívateľ sám schopný odhadnúť, že sa nejedná o dôveryhodný obsah. Nič menej, útoky sa stávajú stále sofistikovanejšími a užívateľom, ani bežným antivírusovým programom nemusia byť vyhodnotené ako nebezpečné.

V takýchto situáciách prichádza HP Sure Click, ktorý si poradí aj s premyslenými útokmi. Funguje na báze detekcie hrozieb prostredníctvom vlastných virtuálnych kontajnerov a je schopný ich odhadnúť a po ich detekcii a uzavretí aplikácie dané súbory okamžite maže.

HP Sure Click pomáha posilniť ochranu počítača prostredníctvom izolovaných aplikácií. Dokáže detekovať nebezpečné programy, ktoré otvorí vo svojom virtuálnom kontajneri, tzv. mikro-VM. Nedochádza ku zabráneniu otvorenia škodlivého kódu, ale k jeho prečítaniu v izolovanom prostredí. Malware je týmto spôsobom oklamaný a vy máte istotu, že sa mu nepodarí preniknúť do prostredia vášho počítača, súboru alebo dokonca na iné karty prehliadača. Po uzavretí okna prehliadača, súboru alebo aplikácie je totiž okamžite vymazaný a môžete bezpečne pokračovať v práci.

Vaše súkromie je na prvom mieste.

U displejov notebookov obvykle oceňujeme široké pozorovacie uhly, sú však situácie, kedy sa kvôli ochrane súkromia stáva z výhody nevýhoda. Pri práci v kaviarni či prostriedkoch verejnej dopravy môžu ľudia okolo pomerne ľahko vidieť, čo sa odohráva na displeji vášho notebooku. To je nie len nepríjemné, ale v niektorých prípadoch taktiež nebezpečné – týmto spôsobom totiž môžu uniknúť citlivé osobné alebo firemné informácie. Riziko samozrejme narastá s tým, ako sa postupne zdokonaľujú displeje v notebookoch. Široké pozorovacie uhly IPS panelov teda nemusia byť vždy výhodou a HP si to moc dobre uvedomuje.

Miesto špeciálnych fólií na displeji sa spoločnosť rozhodla v spolupráci s 3M ponúknuť HP Sure View, ktorá obmedzuje uhol, z ktorého je viditeľný obsah zobrazený na displeji. Po zapnutí funkcie už nemusíte svoj notebook zdokonaľovať fóliou, ale stačí použiť klávesnicovú skratku Fn+F2. V praxi to potom znamená, že túto vychytávku možno použiť len vo chvíľach, kedy hrozí únik informácií. Keď ste v bezpečí, funkciu jednoducho vypnete a nemusíte sa o nič starať.

Novinkou nie sú ani útoky cez webovú kameru. Uniknuté fotografie môžu mať pre predátorov niekedy oveľa väčšiu hodnotu než dáta z tabuliek. Vďaka HP Privacy Camera Shutter vás to ale nemusí trápiť. S touto funkcionalitou jednoducho svoju kameru prekryjete – automaticky alebo ručne, záleží, ktorý notebook bude práve ten váš.

Poradíme vám?

Chcete sa dozvedieť o zabezpečení HP viac alebo váhate s voľbou? Potrebujete poradiť, aké rady produktov a ich vlastnosti by boli vhodné pre vašu organizáciu? Obráťte sa na nášho obchodníka v rámci regionálneho obchodného centra.

Radi vám pomôžeme.

Chcete viac informácií?