HPE InfoSight, správa s globálnou inteligenciou

Najvyspelejšia umelá inteligencia pre IT infraštruktúru na trhu - HPE InfoSight, cloudový informačný systém pre analýzu a efektívne riadenie storage i infraštruktúrnych riešení HPE. 

Využite analytický systém HPE InfoSight

Keď pred časom spoločnosť HPE kupovala Nimble Storage, hovorili sme si, prečo asi, keď sortiment kupovanej spoločnosti sa čiastočne prekrýva s existujúcim sortimentom HPE? Diskové polia možno ponúkať rôzne, skutočných odlišností je ale medzi rôznymi typmi rovnakej triedy ako šafranu. Neviditeľná ruka trhu tu funguje dokonale a každú novú funkciu má tiež konkurencia relatívne rýchlo k dispozícii. A keď nie táto, potom iná konkurencia určite. Až po čase sme si dokonale uvedomili, že jedným z dôvodov nákupu je celkom určite analytický cloudový informačný systém InfoSight, ktorý bol pôvodne vyvinutý a prevádzkovaný iba pre všetky zariadenia Nimble Storage

Systém je totiž postupne doplňovaný i o analytiku pre iné produkty spoločnosti HPE, v súčasnosti sú to HPE 3PAR diskové polia, hardware HPE StorOnce a zálohovacie softwarové komponenty HPE RMC (Recover Management Central). Postupne by mali pribúdať i HPE servery, hyperkonvergovaná IT infraštruktúra, sieťové aktívne prvky atď.

HPE InfoSight ukáže kondíciu poľa i virtuálnych serverov

Prakticky každé diskové pole strednej triedy sám o sebe, za určitých okolností dáva vedieť výrobcovi mnoho informácií o tom, v akej je kondícii. Ako vyzerá počas prevádzky záťaž, ako sa vyvíja spotreba diskového priestoru, či nehrozia menšie či väčšie problémy, pretože sa niektoré hw komponenty polí tvária tak, že je možné predvídať ich poruchu apod.

U HPE InfoSightu ku štandardným informáciám získate čosi významného naviac. Pýtate sa, čo to je? Čím sa HPE InfoSight líši od všetkých ostatných podobných produktov na trhu diskových polí? Tak ešte jedna otázka. Používate VMware? Pokiaľ áno, potom vedzte, že HPE InfoSight vám bude schopný veľmi plasticky ukázať kondíciu diskového poľa, vo veľmi tesnom vzťahu k vašim virtuálnym serverom. Teda nezistíte iba, ako je pole zaťažené, ale ktorý virtuálny server generuje najväčšiu záťaž, v akom čase a ktorú časť diskového priestoru k tomu využíva. Zjednodušene povedané dostanete všetky informácie, potrebné k identifikácii úzkeho miesta alebo rovno odhalíte nesprávne nakonfigurovaný virtuálny server či príslušný diskový priestor a môžete okamžite prijať nápravné opatrenia.

Podobne ako v problematike antivírovej ochrany môže byť mnoho prípadných problémov aplikačného prostredia naviazané na serverovú virtualizačnú platformu a diskové pole totožné pre väčšie množstvo zákazníkov. V HPE InfoSight nástroji existuje silná analytická časť, ktorá na základe zberu dát z veľkého množstva rôznych prostredí dokáže identifikovať problémy vzniknuté napr. po aplikácii upgrade na databázové stroje a vydať včasné varovanie všetkým dotknutým subjektom a doporučiť im obranu alebo nápravu nežiadúcich stavov. Pokiaľ umelá inteligencia na niektoré problémy nestačí, nič sa nedeje, HPE InfoSight je naviac vybavený i inteligenciou ľudskou. Tím inžinierov pracuje nonstop na identifikácii prípadných nežiadúcich stavov, hľadá spôsoby ich eliminácie a dáva odporúčania užívateľom všetkých dotknutých systémov. Pozrite sa na hodnotenie finančného dopadu prediktívnej analytiky HPE InfoSight vytvorenej na základe zákazníckeho prieskumu.

HPE InfoSight pomôže so zrýchlením podnikových aplikácií

HPE InfoSight portál je analytický portál. Čo to presne znamená? Ak dáte dohromady štatistiky z väčšieho počtu rovnakých diskových polí, prepojíte ich vďaka informáciám o virtuálnych serveroch i s aplikačnou vrstvou, tak budete schopný analyzovať nielen chovanie a stav poľa i virtuálnych serverov, ale i chovanie aplikačného prostredia samotného. A to je hlavný dôvod, prečo je HPE InfoSight tak výnimočný.

Užívatelia informačných systémov si často najviac sťažujú na pomalé odozvy, aby ste rýchlo a presne lokalizovali, že to je alebo nie je spôsobené IT infraštruktúrou a nie samotným informačným systémom. S HPE InfoSight portálom dostávate k dispozícii veľmi účinný nástroj k rýchlej identifikácii prípadných problémov. A pokiaľ rýchlo eliminujete vplyv hw komponent IT infraštruktúry, môžete sa lepšie venovať tlaku na autorov informačného systému a požadovať od nich jeho prípadné zrýchlenie.

HPE InfoSight je obrovským krokom vpred

Doposiaľ všetko o HPE InfoSight popisované, je k dispozícii dokonca i v prípade, že je diskové pole vypnuté, pretože všetky potrebné informácie a prístupy k ním sú na popisovanom portáli off-line. Aby ste nemali obavy o svoje dáta, na HPE InfoSight portále ležia naozaj len a len dáta štatistické popisujúce chovanie poľa a virtuálnych serverov. Teda v žiadnom prípade pole neodosiela žiadne súbory, ktoré sú na diskovom poli uložené.

Svet IT sa stále mení, i keď možno už nie tak unáhlene, ako tomu bývalo v počiatkoch používania počítačov do stále väčšieho množstva v najrôznejších odvetviach ľudskej činnosti. O to viac nás potom prekvapí niečo „nové“, niečo čo nám poskytne tú povestnú pridanú hodnotu, náskok pred konkurenciou, prostriedok pre rýchlejšie zvládanie krízových situácií, riešení vznikajúcich problémov ešte skôr než vám prerastú cez hlavu. HPE InfoSight vybavený umelou i ľudskou inteligenciou a strojovým učením, súčasne medzi tie nové inovatívne IT produkty bezpochyby patrí.

Systém HPE InfoSight podporuje tieto rady produktov HPE

Storage portfólio:

  • HPE Primera
  • HPE 3PAR StoreServ
  • HPE Nimble Storage

Server portfólio:

  • HPE ProLiant DL
  • HPE Prolian ML
  • HPE Prolian BL
  • HPE Synergy
  • HPE Apollo System

Hyperconvergovaná infraštruktúra:

  • HPE SimpliVity
  • HPE Nimble storage dHCI

Obráťte sa na AC špecialistu

Ak máte záujem o informácie o tejto oblasti nášho kádra, máte otázky alebo záujem o to, ako sa oboznámiť s vašou konkrétnou situáciou, kontaktujte AC: Marián Mifkovič, marian.mifkovic@autocont.sk

V prípade potreby sa obráťte na svojho predajcu v regionálnom centre AUTOCONT

Záujem ?