Moderná infraštruktúra pre požiadavky dátovej éry

Všetci sme netrpezlivo čakali, ako dopadne odpoveď spoločnosti DELL na novinky v oblasti dátových úložísk. Už nejaký čas ju tu máme a môžeme sa o ňom baviť, ponúkať a vysvetľovať výhody. DELL EMC PowerStore.

Ide o modernú infraštruktúrnu platformu založenú na špičkových technológiách určenú pre náročné požiadavky dátovej éry. DELL PowerStore je nové dátové úložisko strednej triedy, aktuálne vybavené možnosťou využiť naplno vlastnosti najnovších technológií pre ukladanie dát, NVMe a SCM. Že toto dnes vie každý?

Každý o tom hovorí, ale keď dôjde na lámanie chleba...

Zistíte, že platí často množstvo najrôznejších obmedzení a že teda nakoniec radšej zostane u klasických SSD alebo dokonca točivých diskov. U PowerStor už žiadny disk neroztočíte. Minimum je u neho NVMe SSD. Srdcom každého úložiska je jeho vlastný operačný systém, on rozhoduje nakoniec o tom, či z hw komponentov dostanete požadovaný výkon a zodpovedajúcu latenciu. Tento PowerStore operačný systém je napísaný kompletne znovu, v prepravkách, teda vlastne v kontajneroch. Vďaka tomu sa zjednoduší doplňovanie nových a vylepšovanie existujúcich funkcií, pretože ich zavedenie, nesprevádza reštart celého úložiska, tým sa zníži množstvo plánovaných odstávok.

Aká je ale u PowerStore tá najrevolučnejšia vlastnosť?

Pokiaľ objavíte medzi svojimi aplikáciami nejakú naozaj pažravú, lačnú po veľkých objemoch dát s tlakom na nízku dobu odozvy úložiska, môžete si zaobstarať taký PowerStore, ktorý vám umožní túto aplikáciu alebo aplikácie spustiť ako virtuálny server priamo vo VMware bežiacom na kontroloroch úložiska. Teda žiadne káble pre prenos dát z úložiska na server, žiadne potrebné protokoly, prepínače - to všetko brzdí dátové prenosy. Výpočtových prostriedkov pre to má PowerStore viac než dosť.

Máme tak ďalší DELL komponent, vhodný do virtualizovaného prostredia, kde môžete prevádzkovať väčšinu svojich aplikácií napr. v hyperkonvergovanom prostredí VxRailu, tie menej náročné prípadne odsúvať do cloudového prostredia a najnáročnejšie (s vysokými požiadavkami na výkon úložiska) prevádzkovať priamo na PowerStore úložisku ...

 navštívte náš webinár- PowerStore

Chcete viac informácií?