Najmenší a najľahší na svete? Podnikové notebooky Dell Latitude už aj pod 1 kg.

Výrobcovia mobilných zariadení sa neustále predbiehajú v rôznych parametroch. Jedným z podstatných parametrov výberu užívateľov v dnešnom svete firemnej hybridnej práce je popri výkone bezpochyby aj váha.

Spoľahlivé, rokmi overené Latitudy

Notebooky Dell Latitude asi nie je treba nejako dopodrobna predstaviť. Oprávnene sa jedná o jedny z najobľúbenejších firemných notebookov vôbec. Za ich úspechom stojí niekoľko generácií, pričom každá z nich priniesla do sveta notebookov niečo nové. Ani v tomto prípade tomu nie je inak.

Začiatkom apríla 2022 predstavila spoločnosť Dell novinku. Vôbec prvýkrát prišla s pracovným notebookom, ktorý pokoril váhu 1 kilogram. Pre koho je určený a aké sú jeho prednosti? Na to sa teraz spoločne pozrieme.

Prémiový design, neskutočne nízka hmotnosť

Áno, je to tak. Nový Dell Latitude 7330 Ultralight patrí vďaka svojej váhe 0,967 kg k najľahším notebookom vôbec. Dell ho dokonca predstavuje ako svetovo najľahší 13" prémiový firemný notebook. Avšak jeho prednosti nespočívajú iba v hmotnosti. Srdcom celého zariadenia je totiž nový procesor 12. generácie Intel vPro® - v najvyššej konfigurácii konkrétne Intel® Core™ i7. procesory z radov Intelu pre notebooky.

Nie je to však iba o hardvéri. S novým Latitudom môžete pracovať odkiaľkoľvek aj dlhšiu dobu, a to predovšetkým vďaka chytrej funkcii ExpressCharge, s ktorou notebook nabijete na 80% za šesťdesiat minút. So šikovnými funkciami u tohto zariadenia Dell vôbec nešetril. Vďaka inteligentnému audiu Neural Noise Cancellation môžete viesť hovory aj z rušného prostredia. Táto technológia dokáže pomocou umelej inteligencie odfiltrovať šum z okolia a vaše hovory budú razom príjemnejšie pre obe strany. Laptop navyše disponuje chytrou RGB kamerou, takže nielenže vás teda všetci dobre počujú, ale navyše budete na online schôdzkach vyzerať skvele.

Nepostrádateľný výkon, veľa šikovných funkcií a do tretice perfektná konektivita. Vďaka dvom USB-C Thunderbolt™, HDMI a klasickému USB-A portu sa môžete spoľahnúť, že pripojíte k svojmu notebooku všetko, čo potrebujete. Rovnako tak pripojíte aj svoj notebook vy. A to napríklad k revolučnej Wi-Fi 6E. S novým Latitudom 7330 tak budete môcť podávať perfektné výkony nielen v kancelárii, ale aj doma alebo na cestách.

Ďalšie modely Dell Latitude pre rôznych užívateľov vo firme

Ale aby všetky oči nesmerovali iba k jednému notebooku, rozhodli sme sa vám priblížiť aj ďalšie atraktívne podnikové modely Dell Latitude. Manažérske rady notebookov určite nebude možné využiť na všetky roly a typy zamestnancov. Niekde bude treba voliť skôr cenovo prívetivejšie riešenie, inde zase skombinovať požiadavky na vysoký výkon, v kompromise s požiadavkami na mobilitu.

Pre tú prvú kategóriu užívateľov rozhodne dobre poslúži Dell Latitude 3520. Ide o cenovo veľmi dostupný notebook, ktorému nechýba elegantné spracovanie ani výkon. Dáta používateľ uloží na rýchly SSD disk, dostatok pracovnej plochy mu poskytne 15,6" antireflexný FullHD displej a o konektivitu sa postará rad USB portov spoločne s HDMI.

Pre náročnejších užívateľov ponúkame profesionálny modelový rad 7000 - konkrétne dostupný Dell Latitude 7420. Ten poslúži ako ideálny pomocník pri plnení pracovných úloh, nech sa vydáte kamkoľvek. Ide o výnimočne výkonný a spoľahlivý počítač vybavený kompletnou konektivitou. Vo výbave nájdete jeden USB-A 3.2 port a dva Thunderbolt 4 porty s podporou prenosu dát, napájania a DisplayPort. Spomínaný výkon potom zabezpečí procesor Intel Core i7.

Umelá inteligencia pre svet dnešnej hybridnej práce

Spoločnosť Dell Technologies uvedie postupne v roku 2022 viac produktov prispôsobených trendu hybridnej práce. Jadrom nového portfólia je Dell Optimizer, integrovaná aplikácia, ktorá pomocou umelej inteligencie vyhodnocuje a optimalizuje výkon systému a umožňuje maximálne prispôsobenie pracovného prostredia.

Ponúka možnosť pripojiť sa súčasne ku káblovým a bezdrôtovým sieťam naraz a zrýchliť prenosy a sťahovanie dát. Poskytuje menšie nároky na vyrovnávaciu pamäť a až o 30% nižšiu latenciu. Disponuje funkciou vylepšeného potlačenia šumu pri videohovoroch, ktorá vníma okolie používateľa a znižuje nežiaduci hluk na pozadí. Obsahuje aj sadu nových funkcií ochrany súkromia, umožňuje používateľom aktívne skryť citlivé informácie na obrazovke. Stačí, aby sa používateľ odvrátil od obrazovky a počítač môže automaticky zneaktívniť obrazovku. Nielen, aby chránil dáta, ale taktiež dokáže šetriť energiu.

Kontakt na AC špecialistu a dopyt

Pokiaľ vás informácie k tejto oblasti našej ponuky zaujali, máte špecifické otázky či záujem o upresnenie k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu: Gabriel Fekete, e-mail: gabriel.fekete@autocont.sk

S obchodným dopytom sa obráťte na svojho AUTOCONT obchodníka. Pokiaľ ešte nepatríte k našim zákazníkom, vyhľadajte kontaktné údaje nášho najbližšieho regionálneho centra. Sme nablízku v každom kraji a radi vám pomôžeme s akoukoľvek IT potrebou vašej organizácie.

Chcete viac informácií?