Portfólio systémov IBM Power

V júli 2022 spoločnosť IBM uviedla na trh malé a stredné servery s procesormi IBM Power10. Spolu so systémami Power E1080, ktoré boli uvedené na jeseň roku 2021 tak tvoria kompletné portfólio v tejto oblasti.

Najvyššiu radu systémov E1080 doplnili o model E1050 strednej triedy a skupinu serverov s jedným až dvomi procesormi s označením scale-out – modely S1024, S1022 a S1014. Základom týchto serverov je unikátny procesor IBM Power10, ktorý je pokračovaním rodiny viacjadrových procesorov s architektúrou POWER. Nové produkty postupne nahrádzajú systémy s procesormi POWER9 a staršie.

Procesor IBM Power10 je vyrábaný technológiou 7nm a disponuje vysokým výkonom na jadro, čím znižuje licenčné náklady a dosahuj vysokú energetickú efektivitu vzhľadom na výkon. Ako prvý prináša do podnikového prostredia rýchlu zbernicu PCI Express piatej generácie a nové výkonné pamäťové rozhranie Open Memory Interface s podporou pamäťových modulov DDR4 a v budúcnosti aj DDR5.

Súčasťou procesora sú aj akceleračné maticové jednotky zvyšujúce výkon algoritmov umelej inteligencie a kryptovacie jednotky urýchľujúce šifrovacie algoritmy. Procesorové jadrá podporujú paralelné vykonávanie až 8 vlákien.

Platforma IBM Power podporuje prevádzku operačným systémov IBM AIX, IBM i a rôznych distribúcií Linux vo virtualizovanom prostredí PowerVM s flexibilným prideľovaním zdrojov a vysokou úrovňou bezpečnosti. Systémy sú vhodné na nasadenie tradičných podnikových aplikácií a databázových systémov (IBM DB2, Oracle Database, SAP HANA), ale aj na moderné aplikácie postavené na kontajneroch, ktoré môžu na prevádzku využívať platformu Red Hat OpenShift.

Ekosystém serverov je pripravený na prevádzku aplikácií v režime hybridného cloud prostredia a podporuje integráciu s prostredím virtuálnych serverov IBM PowerVS.

Ďalšie informácie nájdete v  prehľade portfólia, alebo na stránke výrobcu.

Kontakt na AC špecialistu

V prípade vášho záujmu sa obráťte na nášho AC špecialistu: Radoslav Bendík, radoslav.bendik@autocont.sk. Pokiaľ ešte nepatríte k našim zákazníkom, použite pre dopyt náš formulár či vyhľadajte kontaktné údaje nášho najbližšieho regionálneho centra.

Sme nablízku v každom kraji a radi vám pomôžeme s akoukoľvek IT potrebou vašej organizácie.

Chcete viac informácií?