Prečo odporúčame najnovšie notebooky Dell Latitude ?

Najnovšie generácie notebookov Dell Latitude ponúkajú atraktívnu kombináciu vlastností, ktoré ocení mnoho zamestnancov vo firmách a organizáciách.

Čo by ste povedali, keby vaše nové firemné notebooky vo vašej spoločnosti zvládli také veci, ako je výnimočne riešená bezpečnosť firemných informácií na verejných priestranstvách alebo efektívne smerovanie zvuku pre audiohovory so vzdialenými účastníkmi? Alebo ak by použili umelú inteligenciu na optimalizáciu výkonu a riadenie spotreby, čo by výrazne predĺžilo výdrž batérie až o 3 hodiny? Znie vám to ako utópia? Nie. Ide o moderné firemné notebooky Dell Latitude.

Táto široká škála produktov osloví všetkých kancelárskych pracovníkov aj na cestách. Patria sem zástupcovia používateľov, ktorí pracujú v extrémnych podmienkach (hasiči, polícia, záchranné a výskumné sily). Pozrime sa na všetky novinky, ktoré notebooky Latitude prinášajú a hovorme o ich výhodách pre podnik. 

Čo môže nadchnúť manažérov a iných firemných používateľov

Novinkou, ktorá spôsobila veľký rozruch práve pri prezentácii noviniek, je nepochybne najmodernejší model Dell Latitude 9440. Je to konvertibilný počítač 2 v 1 vyrobený z opracovaného hliníka, je vybavený zero-lattice klávesnicou, ktorú spoločnosť Dell používa u prémiových modeloch XPS a v neposlednom rade i revolučným haptickým touchpadom. Tento model je ideálny pre technologických nadšencov, veľmi náročných používateľov alebo manažérov.

Pre štandardné obchodné použitie sú však Dell Latitude 5000 a 7000 stále najobľúbenejšie. Aj s nimi sa však už dostávame ku kvalitám, ktoré by mali záujemcov v korporátnom prostredí zdvihnúť zo stoličiek. Vybrané série sú vybavené novým inovatívnym zabezpečením. Majú druhú "bezpečnostnú" kameru, ktorá sníma okolie používateľa a keď používateľ sedí vo vlaku alebo kaviarni, kamera bráni komukoľvek pozerať sa cez rameno a vidieť citlivé firemné údaje. Keď je rozpoznaná nežiadúca osoba, údaje sa jednoducho zahmlia. Novinkou je aj podsvietená mini-LED klávesnica, ktorá je úspornejšia a Dell sľubuje predĺženie životnosti batérie až o 3 hodiny.

Notebook ako konferenčné riešenie a inteligentný nástroj Dell Optimizer

Vybrané prenosné počítače majú tiež vstavaný zvukový režim, ktorý môže čiastočne napodobňovať plnohodnotné konferenčné riešenie. Ak zamestnanec pozve kolegov na operatívny hovor so vzdialenými účastníkmi v otvorenej kancelárii, zvukový signál z miestnosti je smerovaný tak, aby sa účastníci hovoru navzájom dobre počuli a nemuseli pripájať žiadne externé zvukové zariadenia. Vďaka modernej technológii je navyše eliminovaný okolitý hluk a pôžitok z konferenčného hovoru môže byť na vysokej úrovni s minimálnym vybavením.

Čerešničkou na torte je balík inteligentných funkcií nástroja Dell Optimizer. Jednoducho povedané - je to umelá inteligencia, ktorá dokáže ovládať a optimalizovať výkon zariadenia. Uvoľní viac výkonu pre aplikácie, ktoré používate a zároveň koriguje ostatné, čo výrazne zvyšuje životnosť batérie v priebehu niekoľkých ďalších hodín.

Ďalšie novinky a funkcie, ktoré potešia

V sérii Latitude 3000 predstavila spoločnosť Dell úplne nový dizajn textúry displeja a aktualizovanú klávesnicu s touchpadom. Okrem toho je možné notebooky zakúpiť vo verzii 2 v 1 alebo v klasickej verzii notebooku. Pre používateľov, ktorí radi používajú notebook ako tablet, vyžadujú potrebný výkon, ale nechcú investovať viac peňazí, môžu byť nové zariadenia 2 v 1 ideálnou voľbou.

Najkomplexnejšia séria Latitude 5000 zahŕňa predtým známe modely klasických notebookov a zariadení 2 v 1, ktoré je možné modifikovať o dedikovanú grafickú kartu, alebo pamäte DDR5. Samozrejmosťou je podpora 5G sietí, či najmodernejších štandardov WiFi sietí.

Séria Latitude 7000 sa teraz rozšírila o nový 16-palcový model. Spoločnosť Dell tiež vylepšila audio systém umiestnením okolo klávesnice pre kvalitnejší zvuk a tiež zväčšila plochu touchpadu. Táto séria vyniká svojou ľahkosťou, pričom 13 a 14 palcový magnéziový model váži okolo 1 kg.

Obrnený Latitude pre extrémne pracovné podmienky

Okrem toho sú Latitude 5000 a 7000 zastúpené v prevedení Rugged. Ponúka používateľom širokú škálu využitia. Vďaka svojej neuveriteľnej odolnosti ho môžete použiť pri zvýšenej prašnosti, ako aj pri extrémnych teplotách. Svoje uplatnenie nájde napríklad u stavbárov, hasičov, záchranných služieb, správcov parkov a lesov, polície, armády a podobne.

Bez ohľadu na prostredie teraz tablet poskytuje až 20 hodín výdrže batérie. Okrem toho sú dve batérie vymeniteľné za chodu a umožňujú nepretržitú prevádzku zariadenia. Má to zásadný význam pre prácu na zmeny vo výrobe, v armáde a pre pohotovostné služby. Displej s pomerom strán 16:10 poskytuje o 13 % väčšiu aktívnu plochu obrazovky než predchádzajúca generácia. Navyše si môžete prezerať dôležité údaje na priamom slnečnom svetle vďaka svietivosti 1200 nitov.

A nemôžeme hovoriť o zariadeniach Dell bez toho, aby sme podrobnejšie rozobrali ich odolnosť. Nový Rugged je vojenskej triedy, čo znamená, že je testovaný na pády z výšky a teploty medzi -20 a 145 °C, aby vydržal aj tie najdrsnejšie podmienky, ktorým ho vystavíte.

Pýtajte sa správne otázky, pýtajte sa nás.

Nové funkcie a výkon notebookov Dell sú nepochybne skvelé. Ako s nimi však správne narábať a vybrať tie správne pre vaše podnikateľské prostredie? Ako najlepšie využiť ich potenciál? Na to môžeme odpovedať. Naši špecialisti majú potrebné informácie a skúsenosti a môžu vám poradiť s výberom najlepšieho vybavenia pre vašu organizáciu. Nielen pri notebookoch Dell vám Gabriel Fekete poradí. Napíšte mu: gabriel.fekete@autocont.sk.

V prípade obchodného dopytu sa obráťte na svojho predajcu AUTOCONT. Ak ešte nie ste jedným z našich zákazníkov, nájdite kontaktné údaje nášho najbližšieho regionálneho centra. Sme blízko v každom regióne a radi vám pomôžeme s akýmikoľvek IT potrebami vašej organizácie.

Chcete viac informácií?