Rokovacie miestnosti moderných pracovísk súčasnosti sa menia

Súčasná doba prináša potreby pre vzdialené a efektívne prepojenie malých aj väčších tímov vo firme so zákazníkmi, dodávateľmi či kolegami, ktorí sú v inej lokalite. Riešením je kvalitné videokonferenčné vybavenie.

Videokonferenčné riešenie podporuje aj operatívne prepojenie pracovných tímov s ďalšími zamestnancami pracujúcimi častejšie z „home-office“, vďaka nemu možno uvažovať aj o dlhodobom znížení nákladov za prenájom kancelárskych priestorov. Pre videokonferenčné miestnosti sme vybrali aktuálne dostupné, špičkové technológie, ktorých ceny vás príjemne prekvapia

Nami ponúkané riešenia a služby

Ponúkame riešenie pre videokonferenčné miestnosti rôznych veľkostí, ktoré podporujú online konferencie, workshopy, porady a individuálne stretnutia s využitím tímových nástrojov online komunikácie ako sú Microsoft Teams, Zoom Room či Google Meet. Pre rôzne veľké rokovacie miestnosti a ich potreby navrhujeme riešenie z modulárnych videokonferenčných systémov Logitech, dostupné v malých, stredných a veľkých zostavách. Tieto zostavy zahŕňajú videokonferenčné kamerové systémy Logitech s technológiami RightSense, reproduktory a mikrofóny, diaľkové ovládače, USB huby aj na pripojenie notebooku a potrebné držiaky s fixáciou káblov. V niektorých zostavách, ktoré odporúčame predovšetkým pre väčšie rokovacie miestnosti je aj dotykový panel Logitech Tap s minipočítačom formátu NUC.

Na realizáciu videokonferenčnej miestnosti ponúkame služby od návrhu konfigurácie, cez montáž po inštaláciu softvérového vybavenia. Ako vyššie uvádzame, ponúkame videokonferenčné systémy pre viac platforiem. Z pohľadu nadväzujúcich podnikových služieb sa sústreďujeme na platformu Microsoft, na využívanie Office 365 a Teams ponúkame ďalšie nadstavbové služby, vybrané riešenia napr. pre vedenie efektívnych poradí alebo online školení pre zamestnancov.

Zlepšite a zrýchlite spoluprácu vašich vzdialených tímových schôdzok

Videokonferenčné miestnosti umožnia vzdialene a efektívne prepojiť malé aj väčšie tímy vo firme so zákazníkmi či s kolegami nech sú kdekoľvek – na inej pobočke, na cestách alebo doma. Umožní zdieľať obsah k porade, diskusii či školeniu a zároveň prepojí komunikáciu o obrazový vnem o mimike tvárí a emóciách účastníkov a doplní aj do vzdialenej komunikácie tak potrebný sociálny aspekt. Tímová spolupráca sa tak stane kooperatívnejšou a rýchlejšou.

Logitech RightSense je sadou technológií integrovaných do videokonferenčných kamier Rally, ktoré umožňujú jej efektívnejšie využívanie. Funkcia RightSight dokáže bezchybne rozoznať všetkých účastníkov bez ohľadu na ich vzdialenosť od objektívu. Funkcia RightLight dokáže rozlíšiť tvár od pozadia miestnosti a vytvoriť tak prirodzene vyzerajúce odtiene pleti. Funkcia RightSound potom dokáže vytvárať čistý zvuk potlačením hluku na pozadí, automatickým vyvážením hlasu a zameraním sa na aktuálneho rečníka. Výsledkom je kvalitnejší priebeh rokovaní!

Mobilné riešenie pre malú rokovaciu miestnosť pre 2 až 6 účastníkov

Malé miestnosti často nebývajú vybavené monitorom či projektorom na stene, teda pre ne odporúčame mobilné videokonferenčné riešenie Logitech Connect. Vďaka jeho cene av spojení s mobilnými zariadeniami vybavenými patričným softvérom na online komunikáciu, je možné zorganizovať videokonferenciu prakticky kdekoľvek.

Pripojenie video a audio pripojenie je možné cez USB, cez Bluetooth, je možné aj samostatné audio pripojenie. Logitech Connect môžete kamkoľvek flexibilne doniesť, v prípade, že v miestnosti je veľký monitor, tak aj pripojiť k nemu. Pre viac malých rokovacích miestností bez monitora je možné mať na recepcii menší počet týchto „požičiavacích“ zariadení.

Riešenie pre stredne veľkú rokovaciu miestnosť pre 4 až 12 účastníkov

Odporúčame využiť riešenie založené na Logitech Rally Set, ktorý obsahuje kameru Rally, 1 reproduktor, 1 mikrofón a diaľkový ovládač. Súčasťou sady sú aj 2 huby na pripojenie prineseného vlastného notebooku na zdieľanie obsahu do online schôdzky, na pripojenie mikrofónu a na zdieľanie obsahu na monitor či projektor na stene. Pre väčšie priestory je možné voliteľne pridať aj ďalšie mikrofóny.

Ak chcete mať miestnosť pripravenú stále na online akciu, mať k dispozícii okamžité zdieľanie obsahu, integrovaný kalendár a ďalší plný komfort videokonferenčnej miestnosti, odporúčame sadu Logitech Tap Medium Room Set (MS Teams) nad rámec vyššie uvedenej sady obsahuje dotykový ovládač Logitech Tap s minipočítačom formátu NUC. Tu je nutné dokúpiť aj licenciu Microsoft Meeting Room.

Vhodné usporiadanie týchto riešení je s kamerou a reproduktorom pod monitorom na skrinke či na stene, 2 USB huby na pripojenie mikrofónu a vlastného notebooku pod doskou stola či na skrinkách v miestnosti, patričná montáž káblov.

Riešenie pre veľkú rokovaciu miestnosť pre 10 až 25 účastníkov

Odporúčame využiť riešenie založené na Logitech Tap Large Room Set (MS Teams), ktorý obsahuje kameru Rally, 2 reproduktory, 2 mikrofóny, diaľkový ovládač, dotykový ovládač Logitech Tap s minipočítačom formátu NUC. Súčasťou sady sú aj 2 huby na pripojenie prineseného vlastného notebooku na zdieľanie obsahu do online schôdzky, na pripojenie mikrofónu a na zdieľanie obsahu na monitor či projektor na stene. Pre túto sadu je nutné dokúpiť aj licenciu Microsoft Meeting Room. Pre väčšie priestory je možné voliteľne pridať aj ďalšie mikrofóny.

Pokiaľ nepotrebujete mať miestnosť pripravenú stále na online akciu, mať k dispozícii okamžité zdieľanie obsahu, integrovaný kalendár a ďalší plný komfort videokonferenčnej miestnosti, je možné pre túto miestnosť použiť ekonomickejší variant Logitech Rally Plus Set, ten neobsahuje ovládač Logitech Tap s minipočítačom formátu NUC.

Pre veľkú miestnosť je ideálne usporiadanie - kamera a 2 reproduktory pod monitorom na skrinke či na stene, dotykový ovládač Logitech Tap na stole, minipočítač formátu NUC pod doskou stola, 2 USB huby na pripojenie mikrofónov a vlastného notebooku pod doskou stola či na skrinkách v miestnosti , patričná montáž káblov.

AUTOCONT služby a riešenia

  • návrh konfigurácie, kompletná montáž, dodanie a inštalácia software pre online komunikáciu
  • odporúčania a dodávka vhodných monitorov na stenu 
  • dodávka digitálneho flipchartu 55" LED Samsung Flip! 2 
  • nadstavbové služby a riešenia pre platformu Microsoft pre plné využívanie Office 365 a Teams, napr. riešenie pre vedenie efektívnech poradí alebo online školení pre zamestnancov.

Máte záujem o viac informácií?

Ak vás informácie k tejto oblasti našej ponuky zaujali, máte otázky či záujem o upresnenie a odporúčania zodpovedajúce vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu: Gabriel Fekete, gabriel.fekete@autocont.sk, alebo sa obráťte na svojho obchodníka v rámci AUTOCONT regionálneho centra.

Chcete viac informácií?