Získajte výkonnejšie a bezpečnejšie podnikové úložisko vďaka IBM FlashSystem

Vývoj v diskových úložiskách pokračuje a aj v oblasti IBM FlashSystem, ktorú sme zaradili v roku 2021 medzi naše riešenia pre vybrané situácie a potreby zákazníkov.

Kedy využívame technológie IBM FlashSystem?

V prípade, keď chceme zákazníkom ponúknuť cenovo zaujímavé riešenie pre vysoko dostupné podnikové dáta. Technológie IBM FlashSystem totiž umožňujú prevádzkovať dve diskové úložiská, fungujúce navonok ako úložisko jediné, s totožnými dátami na oboch, a to bez ďalšieho dodatočného hardvéru. Teda, samy o sebe len vďaka ich konfigurácii do tzv. Stretch Clusteru. Nedávno sme spomínali naše riešenie a jeho vlastnosti založené na produktoch radu 5000.

Nové modely radov IBM FlashSystem 7000 a 9000

Čím sú zaujímavé a čím sa môžu stať pre niektorých našich zákazníkov ešte zaujímavejšie?

IBM FlashSystem 7300 nahrádza skorší model 7200. Ten už sám o sebe ponúkal obrovský výkon. Nová generácia je osadená opäť výkonnejšími procesormi v radičoch, ich priepustnosť sa teda ďalej navýšila. Asi najväčší vplyv bude mať nová generácia modulov FCM (tzn. Flash Core Module), špeciálnych NVMe diskov, ktoré majú na sebe integrovaný obvod pre hw kompresiu dát. Predchádzajúca generácia vedela komprimovať s pomerom 2:1, tá nová 3:1.

O kompresiu sa nemusia starať procesory diskového úložiska, každý disk FCM si komprimuje sám a do poľa s použiteľnou kapacitou pred redukciou napr. 100TB tak dokážete natlačiť aj 300TB skutočných dát. Veľkosť vyrovnávacej pamäte (cache) poľa je voliteľná - 256, 768 alebo 1536 GiB. K rôznej výbave portov aktuálne patrí aj 100Gb ethernet.

Čo prináša najvýkonnejší nový model?

IBM FlashSystem 9500 dostal nové, viacjadrové procesory, základná 4U polica môže byť osadená 48 NVMe FCM alebo klasickými SSD diskami a k ​​dispozícii sú teraz štyri fixné IO sloty a ďalších dvanásť ľubovoľne osaditeľných (48 x FC32Gb, 12 x 10)

Vďaka tomu sa priepustnosť poľa smerom k serverom zdvojnásobila, priepustnosť smerom k diskom je dokonca šesťkrát vyššia. Vyrovnávaciu pamäť je možné použiť opäť v troch veľkostiach – 1024, 2048 a 3072GiB. V spojení s možnosťami klastrovania vrátane Metro Clusteru získate zariadenie, ktoré len tak nejakou prevádzkou nezaťažíte.

Podnikové úložisko s ochranou proti ransomware

Rozhodne musíme pripomenúť ešte jednu vlastnosť všetkých radov IBM FlashSystem polí a tou je nástroj na orchestráciu snapshotov ako systém pre Cyber ​​Security. Volá sa IBM Copy Services Manager a je to základ v obrane pred útokmi ransomware. V spojení IBM hw a sw komponentov môžete vybudovať IT infraštruktúru odolnú proti najrôznejším útokom a zbaviť sa tak obáv zo straty dát.

Kontakt na AC špecialistu a dopyt

Pokiaľ vás informácie k tejto oblasti našej ponuky zaujali, máte špecifické otázky či záujem o upresnenie k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu: Radoslav Bendík,e-mail: radoslav.bendik@autocont.sk

S obchodným dopytom sa obráťte na svojho AUTOCONT obchodníka. Pokiaľ ešte nepatríte k našim zákazníkom, vyhľadajte kontaktné údaje nášho najbližšieho regionálneho centra. Sme nablízku v každom kraji a radi vám pomôžeme s akoukoľvek IT potrebou vašej organizácie.

Chcete viac informácií?