ReaQta - EDR systém od IBM

ReaQta - EDR systém od IBM

Úvodom by sme si mali povedať "Čo je EDR?" Je to detekcia a odozva koncového bodu. EDR je softvér určený na automatickú ochranu koncových používateľov, koncových zariadení a IT aktív organizácie pred kybernetickými hrozbami, ktoré prekonajú antivírusový softvér a iné tradičné nástroje zabezpečenia koncových bodov.

EDR nepretržite zhromažďuje údaje zo všetkých koncových bodov v sieti - stolných a prenosných počítačov, serverov, mobilných zariadení, zariadení internetu vecí (IoT) a ďalších. Toto špičkové riešenie EDR využíva AI (umelú inteligenciu) na ochranu zákazníka pred malvérom a ransomvérom na základe behaviorálnej analýzy pomocou špičkových techník.

Viac info
Nezvyklé správanie? Inspectu neunikne

Nezvyklé správanie? Inspectu neunikne

ESET Inspect, komponent platformy ESET PROTECT umožňujúci XDR, je sofistikovaný nástroj, ktorý slúži na identifikáciu nezvyklého správania a prienikov a posúdenie rizík rovnako ako na vyšetrenie, nápravu a odpovede na bezpečnostné incidenty. V reálnom čase monitoruje a vyhodnocuje všetky aktivity v sieti (napríklad správanie užívateľov, súbory, procesy, registre, pamäť a udalosti), čo organizáciám umožňuje v prípade potreby rýchlo zareagovať. Spolupracuje so všetkými ESET produktmi v sieti, a vytvára tak konzistentný ekosystém, ktorý umožňuje synchronizované riešenie bezpečnostných incidentov.
Viac info
Hromadný unboxing a vzdialená správa

Hromadný unboxing a vzdialená správa

Pri každom nákupe mobilu a tabletu myslite na to, že zadarmo (stačí registrácia cez AUTOCONT), alebo za poplatok vo výške len niekoľko € ročne, získate mnoho ďalších funkcií navyše, keď využijete automatický unboxing a nastavenie všetkých nakupovaných zariadení bez toho, aby ste na ne museli fyzicky siahnuť. Samsung KNOX (Mobile Enrollment, Knox Configure, Knox Manage, E-FOTA) sú balíky pre hromadné nastavenie, správu, zabezpečenie, ovládanie a prevádzku podnikových aj súkromných smartfónov a tabletov na platformách legacy Android, Samsung, Apple iOS aj Windows. 

Viac info
LOGmanager, alebo čo sa deje vo vašej sieti?

LOGmanager, alebo čo sa deje vo vašej sieti?

LOGmanager je centralizovaný, užívateľsky orientovaný SEM systém (Security Event Management), ktorý poskytuje cenný pohľad do prevádzkovej a bezpečnostnej infraštruktúry. Ide o nástroj, ktorý zbiera informácie z jednotlivých zariadení komunikujúcich v sieti. Dokáže tak upozorniť na neštandardné správanie užívateľov (vrátane pokusu o scudzenie dát) a dáva možnosť identifikovať aj prevádzkové stavy koncových zariadení. Zjednodušene možno povedať, že ak pošle zariadenie či akýkoľvek zdroj v sieti informáciu o udalosti, LOGmanager ju uloží a spracuje, umožní jej interpretáciu a hlavne zamedzí akejkoľvek manipulácii s jej obsahom – ideálne pre audity.

Viac info
Nulová dôvera prístupu do siete

Nulová dôvera prístupu do siete

Nulová dôvera prístupu do siete ZTNA (Zero Trust Network Access) je úplne novou funkciou, ktorá zabezpečuje transparentný a centrálne riadený prístup odkiaľkoľvek na základe zhody identity užívateľa a stavu jeho zariadenia. Toto riešenie zaistí a zabezpečí prístup k aplikáciám prevádzkovaným ako v cloude, tak vo vlastnom dátovom centre. Za najzaujímavejšie na spomínanej funkcii sa dá považovať spôsob riadenia, ktorý je rovnaký v internej sieti aj mimo nej.
Viac info
PRTG Network Monitor teraz dokáže ešte viac

PRTG Network Monitor teraz dokáže ešte viac

Monitoruj. Vizualizuj. Relaxuj. Reaguj na prevádzku v sieti, na pokusy o prieniky skôr, než nastanú. PRTG Network Monitor dokáže za vás detekovať až tisíce parametrov a spracovať ich tak dokonale, aby ste dostali jasnú správu, podľa ktorej môžete reálne, rýchlo a účinne zasiahnuť. Z jediného miesta zareagujete na stúpajúcu teplotu serverov, rackov aj koncových zariadení, na stav operačných systémov a ich patchov. PRTG Network Monitor vám radi predvedieme, dodáme, nainštalujeme, zaškolíme. Pre rok 2022 chystá PRTG nové monitorovacie funkcie, napr. pre sledovanie stavu zariadenia Fortinet.

Viac info
Vyššia úroveň bezpečnosti vďaka Cisco

Vyššia úroveň bezpečnosti vďaka Cisco

V minulom roku sme na základe skúseností z projektov pripravili dva preddefinované sety bezpečnostných riešení, využívajúce technológie Cisco Meraki a Umbrella DNS. Tie boli medzi zákazníkmi veľmi úspešné. Teraz však prichádzame s tretím, veľmi užitočným riešením. Zaujíma vás s akým? Prečítajte si krátky článok o našom treťom balíčku, ktorý posunie bezpečnosť vašej spoločnosti o level vyššie.

Viac info