Online webinár Licencovania

Online webinár Licencovania

Licencovanie produktov Microsoft v praxi
Hľadáte cenovo efektívnu a legálnu cestu k produktom Microsoft? Chcete získať informácie, ako dobre nakúpiť? Zajímajú vás novinky v licencovaní? Chcete odpovede na vaše otázky k licencovaniu produktov Microsoft? 
Dovoľujeme si vás pozvať na špecializovaný webinár, plný užitočných informácií, rád a návodov v oblasti licencovania. Pomôžeme vám zorientovať sa v licenčných programoch a odporučiť vhodný práve pre vás.
Program 1. časti - 24. 10., 9:00 - 10:15
  • Úvod do licencovania, prehlad licenčných programov spoločnosti Microsoft 
  • Licencovanie Windows Server 
  • Licencovanie SQL serveru 
  • Najčastejšie scenáre nesprávneho licencovania 
  • Prehľad benefitov Software assurance - nielen právo na novú verziu 
Program 2. časti - 25. 10., 9:00 - 10:15
  • Microsoft 365 - čo to je? 
  • Windows 10 - edícia a ako je to s tými updatami … 
  • Office 365 - obsah sady, základný prehľad aplikácií a rozdelenie do jednotlivých plánov
  • Enterprise Mobility and Security - sady a plány 
  • Aktuality a novinky v online licenciách 
Viac info
Microsoft Teams

Microsoft Teams

Pokiaľ máte k dispozícii priestor, kde môžete spoločne tvoriť a rozhodovať ako tím, máte neobmedzené možnosti, ako dosiahnuť všetko, čo chcete. Teams spája všetko potrebné do jedného zdielaného pracovného priestoru, kde môžete chatovať, plánovať schôdzky, zdieľať súbory a pracovať s firemnými aplikáciami.
Viac info
Máte už svojho Pilota?

Máte už svojho Pilota?

Cez kameru vo vašom telefóne alebo tablete vás bude dispečer v reálnom čase navádzať k odstráneniu chyby - práve tam, kde ste, hlasom a označovaním predmetov, na ktoré sa cez mobil pozeráte. Tomuto zdieľaniu kamery na diaľku sa hovorí augmented reality v praxi. Modul Pilot je príplatkom k TeamVieweru 14 a dá sa kúpiť i zvlášť.
Viac info
Microsoft Intune

Microsoft Intune

Cloudová služba v odbore enterprise mobility management (EMM), ktorý umožňuje, aby vaši pracovníci boli produktívni a súčasne chráni vaše firemné dáta. Podobne ako iné služby Azure je Microsoft Intune k dispozícii na portále Azure Portal.
Viac info
Automatizácia správy

Automatizácia správy

AUTOCONT školiace stredisko ponúka bohatú ponuku vzdelávacích kurzov. Kurz automatizácie správy pomocou Windows PowerShell poskytuje študentom základné znalosti a zručnosti pre použitie Windows PowerShellu 5.1 pre správu a automatizáciu správy serverov s operačným systémom Windows. Zameriava sa na základné funkcie a techniky príkazového riadku Windows PowerShellu a poskytuje základné zručnosti pre podporu mnoho rôznych produktov spoločnosti Microsoft.
Viac info
Microsoft významne mení licenčné podmienky

Microsoft významne mení licenčné podmienky

K 1. 10. 2019 mení Microsoft licenčné podmienky v rámci infraštruktúrnych a platformových služieb. Aktuálne bude možné využívať v prostredí Azure službu dedikovaných fyzických hostí iba prostredníctvom licencie s aktívnym Software Assurance (doteraz to bolo možné bez nutnosti SA). Toto opatrenie sa týka zákazníkov všetkých velkých cloudových providerov, teda tých, ktorí spadajú do kategórie Listed Providers (napr. Amazon, Alibaba, VMware cloud on AWS, Google, Microsoft atp.)
Zákazníkov DataSpring sa táto zmena nedotkne, pretože pre lokálne cloudové providery zostávajú podmienky bezo zmeny. Pokiaľ teda uvažujete o prenose svojich licencií k Listed Providerovi na dedikovaný HW, poprípade pokiaľ už v takomto prostredí svoje licencie máte a po 1. 10. máte v pláne napríklad upgrade na nové verzie, je potreba počítať so zvýšením nákladov v podobe nákupu Software Assurance. V opačnom prípade môžete využiť služieb lokálnych cloudových providerov, u ktorých ku zmene licenčných podmienok nedochádza a je tak možné využívať službu dedikovaných fyzických hostí s licenciami bez nutnosti aktivácie Software Assurance.
Viac info