Sophos a kyberbezpečnosť

Sophos a kyberbezpečnosť

Sophos je lídrom v poskytovaní dokonalej kybernetickej bezpečnosti na všetkých úrovniach - od ochrany koncových bodov vrátane mobilných zariadení cez brány firewall novej generácie až po cloudovú bezpečnosť v rôznych prostrediach. Presun informačných systémov do cloudu so sebou priniesol pozitíva v podobe úspory času a peňazí, ale prináša aj bezpečnostné riziká. Sophos sa zameral na túto oblasť a vytvoril niekoľko bezpečnostných produktov.

Technológia Exploit Prevention rozpozná všetky najčastejšie zneužívané zraniteľnosti v internetových prehliadačoch, operačných systémoch apod., a následne chráni systém pred ich zneužitím. 

Sophos XGS ponúka veľkú flexibilitu pri nasadzovaní a používaní. Môže byť nasadený ako robustný klasický firewall, ako aj výkonný UTM ponúkajúci širokú škálu bezpečnostných modulov - funkcie, ako je revolučný systém synchronizácie bezpečnosti perimetra a koncových bodov Security Heartbeat™.

Vďaka zjednotenej platforme Synchronized Security Sophos je jednoduché zdieľať informácie medzi bezpečnostnými riešeniami, vytvárať politiky, jednoducho nastavovať všetky zariadenia a získavať prehľad pomocou zostáv.

Security Heartbeat synchronizuje informácie medzi bezpečnostnými produktmi, ktoré boli predtým prevádzkované nezávisle, čím vytvára účinnejšiu ochranu pred pokročilým malvérom a cielenými útokmi.
Viac info
ESET Cloud Office Security

ESET Cloud Office Security

ESET Cloud Office Security je cloudové bezpečnostné riešenie, ktoré poskytuje pokročilú ochranu aplikácií Microsoft 365 (Exchange Online, OneDrive, Teams, SharePoint Online) pred malvérom, ransomvérom, spamom, phishingovými útokmi a zero-day hrozbami. Riešenie je možné spravovať pomocou webovej konzoly, ktorá ponúka širokú škálu funkcií pre zefektívnenie práce (pravidlá filtrovania e-mailov, karantény, reportov, notifikácií o novej detekcii a pod.)

Viac info
Cisco SASE ako balíček

Cisco SASE ako balíček

Podstatná väčšina dát je dnes vytvorená a ukladaná v cloudových aplikáciách typu SaaS. Organizácie stoja pred výzvami ako bezpečne pripojiť mobilných pracovníkov, pobočky aj centrálne lokality bez ujmy na výkone a používateľskom komforte. IT a bezpečnostné oddelenie tak musia zabezpečiť ako chrániť svojich používateľov bez ohľadu na to odkiaľ a s akými zariadeniami pracujú a aké aplikácie používajú pri napĺňaní svojich pracovných úloh. SASE kombinuje sieťové funkcie SD-WAN a bezpečnostné funkcie ako SWG (Secure Web Gateway), CASB (Cloud Access Security Broker), NGFW (Next Generation Firewall) a ZTNA (Zero Trust Network Access).

Viac info
TeamViewer cez okuliare

TeamViewer cez okuliare

TeamViewer Assist a TeamViewer Frontline patria do rodiny produktov rozšírenej reality, ktoré pracujú s kombináciou živého zobrazenia obrazu a údajov. Prostredníctvom chytrých okuliarov alebo kamery vo vašom smartfóne alebo tablete vás dispečer prevedie v reálnom čase k odstráneniu poruchy - hlasom a označením objektov, na ktoré sa pozeráte cez mobil. TeamViewer poskytuje hotové nástroje umelej inteligencie na riadenie skladu, výrobu, prevádzkovú údržbu a vzdialenú podporu. Stačí pridať okuliare alebo prilbu a vlastné údaje.

Viac info
Riešenie virtualizácie

Riešenie virtualizácie

VMware Horizon je riešenie virtualizácie stolných počítačov, ktoré umožňujú jednoduchú správu a prístup k desktopom a aplikáciám naprieč zariadeniami. Tento softvér ponúka bezpečnú a spoľahlivú platformu pre pracovníkov, ktorí pracujú na diaľku, ako aj pre IT tímy, ktoré chcú centralizovať správu svojich pracovných plôch a aplikácií. VMware Horizon poskytuje výkonné nástroje na správu virtuálnych pracovných plôch a aplikácií.

Viac info
Dokáže toho stále viac a viac

Dokáže toho stále viac a viac

Monitorovať. Vizualizovať. Odpočívať. Reagujte na sieťovú prevádzku a na pokusy o narušenie skôr, ako k nim dôjde. PRTG Network Monitor dokáže za vás detegovať až tisíce parametrov a perfektne ich spracovať tak, aby ste dostali jasnú správu, podľa ktorej môžete reálne, rýchlo a efektívne zasiahnúť. Z jedného miesta môžete reagovať na stúpajúcu teplotu serverov, rackov a koncových zariadení, na stav operačných systémov a ich patchov. Ukážeme, dodáme, nainštalujeme a zaškolíme PRTG Network Monitor.

Viac info
Sophos XGS Firewall

Sophos XGS Firewall

S rastúcimi požiadavkami na obvodovú bezpečnosť a ochranu rastú aj požiadavky na výkon a technológiu. Najmodernejší firewall Sophos XGS bol vyvinutý s ohľadom na maximálny výkon. Séria XGS využíva architektúru založenú na čipe Xstream (viacjadrový procesor x86 spolu s procesorom Xstream Flow) a ponúka podporu kontroly TLS vrátane natívnej podpory TLS 1.3, ktorá je až 6x rýchlejšia ako iné modely, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. 

Viac info