Windows 11 bude chcieť mať každý

Windows 11 bude chcieť mať každý

„Chceme ľudí presunúť od toho, že potrebujú Windows, na to, že si vyberú Windows a budú ho mať radi.“ Satya Nadella, CEO spoločnosti Microsoft
 
Čo je nové vo Windows 11?
Grafické rozhranie. Nová podoba ikon, zaguľatenie ikon, natívne farebné témy. Komerčné počítače budú mať ako predvolený nastavený tmavý režim, domáci používatelia svetlo. To sú rozdiely viditeľné na prvý pohľad. Veľa zmien smeruje aj k vylepšeniu ovládania Widnows dotykom. Nové východiskové pozadie sa nazýva Bloom a vyjadruje slogan: „Je čas rozkvitnúť.“ Symbolizuje spojenie fyzického a digitálneho sveta, ktoré sa viac ako inokedy prepájajú a pracujú dohromady ako jeden celok.
 
Ponuka Štart. Ikonické tlačidlo „Začnite kliknutím sem“ stále zostáva stredobodom a tak sa presúva na stred, aby bol Štart v centre zorného poľa. Nikoho už nechceme nútiť, takže áno, pôjde presunúť aj do rohu na pôvodné miesto. Okrem pripnutých aplikácií a vylepšeného vyhľadávania sa budú na Štarte zobrazovať aj posledné dokumenty.
 
Teams. Priamo do Windows 11 bude integrovaná aplikácia Teams, ktorá sa bude spúšťať z hlavného panelu.
 
Vyskúšanie Windows 11 je možné cez Windows Insider program. Prosím nesťahujte si kolujúce inštalácie z internetu, nie sú oficiálnym zdrojom a môžu byť potencionálnym bezpečnostným rizikom.
 
Pre užívateľov Windows 10 bude možnosť upgrade zadarmo. Či to bude na obmedzenú dobu ako pri Windows 10 alebo trvalo ešte nebolo zverejnené, ale podľa odhadu minimálne rok to bude zadarmo.
 
Podpora pre Windows 10 bude ukončená 14. októbra 2025. Do tej doby budú stále fungovať a bude možné ich bežne používať.
Viac info
HPE Alletra - riešenie na ukladanie dát

HPE Alletra - riešenie na ukladanie dát

Nový rad dátových úložísk, ktorý je natívne riadený konzolou Data Services Cloud Console. Ponúka portfólio systémov optimalizovaných pre konkrétne úlohy a skladá sa zo zariadení HPE Alletra 9000 a 6000 využívajúcich technológiu NVMe. Poskytuje architektonickú flexibilitu na prevádzkovanie ľubovoľných aplikácií bez kompromisov. Každý model je v niečom špecifický, ideálny pre inú podnikovú sféru a má rôzne prednosti......
Viac info
Naplňte potreby svojich zamestnancov

Naplňte potreby svojich zamestnancov

Objednajte už teraz najvýkonnejší profesionálny model radu Microsoft Surface a užite si ho už začiatkom roka. Píšte ako na laptope, prezentujte na niekoľkých obrazovkách ako na stolnom počítači alebo podpisujte zmluvy na obrazovke v režime tabletu. Surface Pro 8 je firemné zariadenie 2 v 1, ktoré sa vám prispôsobí. Ponúkne vám toho ale oveľa viac. Bezprecedentný výkon vďaka procesoru 11. generácie Intel Core. Vždy na dostih vďaka zabudovanej funkcii eSIM. Nasadenie, správu a zabezpečenie pre ničím nerušenú prácu.

Viac info
Nová generácia, nové možnosti

Nová generácia, nové možnosti

Na nedávnej Apple konferencii bola predstavená nová generácia obľúbených šikovných hodiniek. Spoločnosť prišla s vymakanými Apple Watch Series 7. Novinkou je dokonale dotiahnutý displej, ktorý teraz ponúka 41 mm a 45 mm verziu, o tretinu rýchlejšie nabíjanie a odolné sklíčko. Apple Watch ponúka aj prelomové inovácie na stráženie zdravia a nesmie chýbať ani obľúbený always-on displej. 

Viac info
Zachyťte všetky svoje zážitky

Zachyťte všetky svoje zážitky

Luxusný iPhone 13 prichádza s neskutočným zážitkom nielen z tvorby videí. Profesionálny záber vďaka filmárskemu režimu vytvoríte priamo z vášho mobilného zariadenia. A to s istotou, že výsledok bude stáť za to! Odosielajte e-maily, nahrávajte súbory alebo upravujte práve vytvorené videá. Nadpriemerná výdrž batérie a podpora rýchleho nabíjania zaistí, že vás nič nezastaví. Vstupenka do celého Apple ekosystému je teraz lacnejšia a oveľa zaujímavejšia. Nastúpte aj vy. Nebudete rozhodne ľutovať.

Viac info
Vezmite ho kamkoľvek

Vezmite ho kamkoľvek

HP ProBook 635 Aero je ultraľahký notebook s odolným celokovovými šasmi, výkonným mobilným procesorom AMD Ryzen™ 5 5600U, spoľahlivým pripojením a softvérom HP Wolf Security pre firmy, ktorý splní potreby každého užívateľa. Tento počítač je možné ľahko prenášať v rámci kancelárie alebo homeoffice, navyše podporuje produktivitu a možnosť práce odkiaľkoľvek. Samozrejmosťou je podsvietená klávesnica, TouchPad a čítačka odtlačkov prstov.
Viac info
Slušná výbava pre prácu

Slušná výbava pre prácu

Acer prichádza s novou výbavou pre svoje obľúbené Acer Aspire 5. Osadenie procesormi 11. generácií Intel Core i7, svižnými SSD diskami a 16 GB RAM ponúka spoľahlivý výkon pre prácu v kancelárii aj na cestách. Notebooky už disponujú operačným systémom Windows 11. Užite si aj vy všetky novinky, ktoré ponúka. Zariadenie takého kalibru je samozrejme vybavené aj rýchlym pripojením Wi-Fi a všetko je schované v elegantnom šasi z hliníka a odolného plastu. Asus svoj rad Aspire posunul zase o level ďalej. Vyskúšajte to aj vy.

Viac info