AC FORUM

Čo je AC Fórum?

Je on-line priestor určený pre existujúcich či potenciálnych zákazníkov AutoContu, ktorí majú záujem o AC novinky, chcú čerpať informácie z AC blogu. Môžu tu získať informácie z konferencií.

AC
FORUM

Je on-line priestor určený pre existujúcich či potenciálnych zákazníkov AutoContu, ktorí majú záujem o novinky a informácie z AC. Môžu tu získať informácie z konferencií, prezentácií a ďalších neverejných dokumentov.

×
Article teaser image

Údaje Európanov sa spracovávajú vo Švajčiarsku

Kaspersky Lab začína spracovávať údaje európskych používateľov v Zürichu, okrem toho otvára aj prvé Centrum transparentnosti.

Od 13. novembra 2018 sa začali škodlivé a podozrivé súbory používateľov produktov spoločnosti Kaspersky Lab v Európe spracovávať v dátových centrách v Zürichu. Ide o jeden z krokov, ku ktorým sa spoločnosť na konci roka 2017 zaviazala v rámci svojej Globálnej iniciatívy za transparentnosť (GTI). Presun dátového centra je sprevádzaný aj otvorením prvého Centra transparentnosti, taktiež v Zürichu. Spoločnosť Kaspersky Lab je tak odhodlaná zabezpečiť integritu a dôveryhodnosť svojich produktov.

Premiestnenie spracovania údajov je súčasťou veľkého kroku spoločnosti s cieľom zvýšiť odolnosť IT infraštruktúry a zabezpečiť ochranu údajov pred potenciálnymi rizikami ako aj útokmi na dodávateľský reťazec. Spoločnosť tak chce ešte viac posilniť  dôveryhodnosť produktov, služieb a interných procesov spoločnosti.

Od 13. novembra sa začali spracovávať údaje týkajúce sa hrozieb od európskych používateľov v dvoch dátových centrách. Tieto centrá poskytujú špičkové zázemie, ktoré je plne v súlade s odvetvovými štandardmi s cieľom zabezpečiť najvyššiu úroveň bezpečnosti.

Údaje, ktoré sa používatelia rozhodli proaktívne zdieľať so spoločnosťou Kaspersky Lab, zahŕňajú podozrivé alebo predtým neznáme škodlivé súbory a k nim zodpovedajúce metadáta. Tieto dáta sú produktami spoločnosti odosielané do systému Kaspersky Security Network (KSN) na automatizovanú analýzu malvéru.

Súbory pozostávajú len z časti údajov spracovávaných technológiami Kaspersky Lab, avšak ide o tú najdôležitejšiu časť. Ochrana údajov zákazníkov spolu s bezpečnosťou a integritou infraštruktúry je pre Kaspersky Lab najvyššou prioritou, a je hlavným dôvodom, prečo na rad ako prvé prichádza premiestnenie spracovania súborov, ktoré by malo byť úspešne ukončené do konca roka 2019. Premiestnenie iných typov údajov spracovávaných produktami Kaspersky Lab, pozostávajúcich z niekoľkých druhov anonymizovaných štatistík o hrozbách a používaní, sa plánuje v neskorších fázach Globálnej iniciatívy za transparentnosť.

Súčasne bolo v Zürichu otvorené aj prvé Centrum transparentnosti spoločnosti Kaspersky Lab, ktoré autorizovaným partnerom sprístupní zdrojový kód spoločnosti, aktualizácie softvéru a pravidlá detekcie hrozieb spolu s ďalšími aktivitami. Prostredníctvom Centra transparentnosti bude spoločnosť Kaspersky Lab poskytovať vládam a partnerom informácie o svojich produktoch a ich bezpečnosti vrátane základnej a dôležitej technickej dokumentácie na externé analýzy v bezpečnom prostredí.

Po týchto prvých dvoch kľúčových krokoch bude nasledovať premiestnenie spracovania údajov pre ostatné regióny a v druhej fáze presun tvorby finálneho softvéru do Zürichu.

Podľa nezávislých rebríčkov  patrí Švajčiarsko medzi popredné miesta na svete z hľadiska počtu dostupných zabezpečených internetových serverov a má medzinárodnú reputáciu ako inovatívne centrum pre spracovanie dát a vysokokvalitnú IT infraštruktúru. Keďže Švajčiarsko nie je členom EÚ, zaviedlo vlastné nariadenie o ochrane osobných údajov, ktoré je garantované aj štátnou ústavou a federálnymi zákonmi. Okrem toho tu existujú tiež prísne regulácie týkajúce sa spracovávania žiadostí o informácie od štátnych úradov.

„Transparentnosť sa stáva novým štandardom v IT sektore – a predovšetkým v odvetví kybernetickej bezpečnosti. Sme hrdí na to, že sme medzi prvými súčasťou tohto procesu transformácie. Ako technologická spoločnosť sa zameriavame na zaistenie tej najlepšej IT infraštruktúry pre bezpečnosť našich produktov a údajov a premiestnenie kľúčových častí našej infraštruktúry do Švajčiarska znamená ich umiestnenie v jednej z najbezpečnejších lokalít na svete. Plníme sľuby, ku ktorým sme sa zaviazali v rámci našej Globálnej iniciatívy za transparentnosť, čím zvyšujeme odolnosť a viditeľnosť našich produktov. Prostredníctvom nového Centra transparentnosti, ktoré je taktiež vo Švajčiarsku, budú mať dôveryhodní partneri a vlády prístup k externým hodnotiacim správam o našich produktoch a budú si tak môcť vytvoriť názor. Veríme, že takéto kroky sú len začiatkom – a to nielen pre spoločnosť, ale aj pre celý bezpečnostný sektor. Potreba dokázať svoju dôveryhodnosť sa čoskoro stane odvetvovým štandardom,“ komentuje spustenie procesu spracovania dát v Európe a otvorenie prvého Centra transparentnosti Eugene Kaspersky, CEO spoločnosti Kaspersky Lab.

Liv Minder, riaditeľ pre podporu investícií zo spoločnosti Switzerland Global Enterprise dodáva: „Otvorenie Centra transparentnosti Kaspersky Lab vo Švajčiarsku potvrdzuje, že sa naša krajina stala globálnym centrom pre inovácie a technológie so silným zastúpením v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Švajčiarsko ponúka vyspelú a bezpečnú digitálnu infraštruktúru s vysokou mierou zabezpečenia a súkromia, ktorá priťahuje čoraz viac technologických lídrov.“

Spoločnosť Kaspersky Lab predstavila Globálnu iniciatívu za transparentnosť v októbri 2017 a pokračuje v ďalšom napredovaní. Okrem otvorenia Centra transparentnosti a premiestnenia IT infraštruktúry realizuje aj množstvo ďalších aktivít.

Spoločnosť Kaspersky Lab využila profesionálne služby jednej zo spoločností veľkej štvorky, aby vykonala audit inžinierskych postupov spoločnosti v oblasti vytvárania a distribúcie databáz pravidiel detekcie hrozieb s cieľom nezávisle potvrdiť ich súlad s najvyššími bezpečnostnými štandardmi v odvetví.

Posudok bude vyhotovený v súlade s normou SSAE 18 (Vyhlásenie o normách pre atestačné povinnosti). Preskúmaniu budú podliehať pravidelné automatické aktualizácie antivírusových záznamov, vytvorených a distribuovaných spoločnosťou Kaspersky Lab pre svoje produkty bežiace na serveroch Windows a Unix. Spoločnosť plánuje hodnotenie podľa SSAE 18 s vydaním správy SOC 2 (Správa o kontrole služieb a organizácie) za 2. štvrťrok 2019.

Navyše, spoločnosť Kaspersky Lab bude aj naďalej zlepšovať bezpečnosť svojich produktov s pomocou komunity bezpečnostných nadšencov z celého sveta. V priebehu jedného roka spoločnosť vyriešila viac ako 50 chýb nahlásených bezpečnostnými analytikmi, z ktorých niektoré boli mimoriadne cenné.

Viac informácií o princípoch transparentnosti Kaspersky Lab a Globálnej iniciatíve za transparentnosť nájdete na stránke www.kaspersky.com/about/transparency.

AUTOCONT je držiteľom štatútu Kaspersky Platinum Partner, ktorý sa prisudzuje iba firmám s vyškolenými odborníkmi a plnením stanoveného obratu. Pokiaľ máte otázky či záujem o upresnenie vzhľadom k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu. 

Zverejnené: 14. 11. 2018

Súvisiace články

Article teaser image

KKCG vstupuje do CLEVERLANCE ENTERPRISE SOLUTIONS a AEC


Skupina KKCG pokračuje vo svojej dlhodobej stratégii vybudovať v ČR ICT holding špecializovaných firiem ponúkajúci klientom ucelené druhy ICT služieb a produktov.

viac

Article teaser image

Kto sú dnešní hackeri, ktorí desia svet


Kto to vlastne je ten hacker? Plní nám stránky novín a občas o ňom počujeme v správach.

viac

Article teaser image

Webinár: Kyberzločinci a ich nové zbrane v roku 2019


Moderný malware je stále sofistikovanejší, rafinovanejší a často používa úplne nové spôsoby infekcie a šírenia naprieč organizáciami. Ste plne pripravení bojovať s takýmito útokmi?

viac

Súvisiace články

Article teaser image

KKCG vstupuje do CLEVERLANCE ENTERPRISE SOLUTIONS a AEC


Skupina KKCG pokračuje vo svojej dlhodobej stratégii vybudovať v ČR ICT holding špecializovaných firiem ponúkajúci klientom ucelené druhy ICT služieb a produktov.

viac

Article teaser image

Kto sú dnešní hackeri, ktorí desia svet


Kto to vlastne je ten hacker? Plní nám stránky novín a občas o ňom počujeme v správach.

viac

Article teaser image

Webinár: Kyberzločinci a ich nové zbrane v roku 2019


Moderný malware je stále sofistikovanejší, rafinovanejší a často používa úplne nové spôsoby infekcie a šírenia naprieč organizáciami. Ste plne pripravení bojovať s takýmito útokmi?

viac

Article teaser image

Nové číslo magazínu ELITA je na svete


Čítanie so zaujímavým obsahom

viac

Article teaser image

Nástenka oviec


Už ste počuli o „nástenke oviec“, alebo o Wall of Sheep? Nie? Možno by vás toto mohlo zaujímať.

viac

Article teaser image

Umelá inteligencia


Na začátku 9. měsíce jsem se začetl do prognóz pro letošní a příští rok. Očekává se nástup umělé inteligence, máme se tedy bát?

viac

Article teaser image

Webinár: Sophos Intercept X for Server


Intercept X for Server prináša širokú sadu ochrán k zastaveniu útokov nultého dňa, exploitov a hackerov. Zabraňujú útočníkom dostať sa na servery, detekujú útoky skôr než sú spustené, zastavujú ich a zaisťujú čistenie.

viac

Article teaser image

Platiť či neplatiť, to je otázka


Už pár let nám tady řádí taková ošklivá věc. Ransomware. A od prvního okamžiku, kdy se objevil, řešíme stále a pořád, platit či neplatit. A to je skutečně „hamletovská otázka“.

viac

Article teaser image

Webináre: Mobilné tipy a triky


Chytré telefóny, tablety a notebooky – správa mobilných zariadení zaberá príliš mnoho času a je nákladná. Ale nespravovať tieto zariadenia je riskantné, pretože citlivé firemné dáta môžu byť ohrozené. Takže čo robiť?

viac

Article teaser image

Sociálna manipulácia alebo „nigérijské listy“ v akcii


„Včera mi psal pan Samuel Akoma, prý jsem zdědil 12 miliónů dolarů.“ Tohle se mi píše velmi lehce, stal se ze mě dolarový milionář. Celé to má jeden háček.

viac