AC FORUM

Čo je AC Fórum?

Je on-line priestor určený pre existujúcich či potenciálnych zákazníkov AutoContu, ktorí majú záujem o AC novinky, chcú čerpať informácie z AC blogu. Môžu tu získať informácie z konferencií.

AC
FORUM

Je on-line priestor určený pre existujúcich či potenciálnych zákazníkov AutoContu, ktorí majú záujem o novinky a informácie z AC. Môžu tu získať informácie z konferencií, prezentácií a ďalších neverejných dokumentov.

×
Article teaser image

Údaje Európanov sa spracovávajú vo Švajčiarsku

Kaspersky Lab začína spracovávať údaje európskych používateľov v Zürichu, okrem toho otvára aj prvé Centrum transparentnosti.

Od 13. novembra 2018 sa začali škodlivé a podozrivé súbory používateľov produktov spoločnosti Kaspersky Lab v Európe spracovávať v dátových centrách v Zürichu. Ide o jeden z krokov, ku ktorým sa spoločnosť na konci roka 2017 zaviazala v rámci svojej Globálnej iniciatívy za transparentnosť (GTI). Presun dátového centra je sprevádzaný aj otvorením prvého Centra transparentnosti, taktiež v Zürichu. Spoločnosť Kaspersky Lab je tak odhodlaná zabezpečiť integritu a dôveryhodnosť svojich produktov.

Premiestnenie spracovania údajov je súčasťou veľkého kroku spoločnosti s cieľom zvýšiť odolnosť IT infraštruktúry a zabezpečiť ochranu údajov pred potenciálnymi rizikami ako aj útokmi na dodávateľský reťazec. Spoločnosť tak chce ešte viac posilniť  dôveryhodnosť produktov, služieb a interných procesov spoločnosti.

Od 13. novembra sa začali spracovávať údaje týkajúce sa hrozieb od európskych používateľov v dvoch dátových centrách. Tieto centrá poskytujú špičkové zázemie, ktoré je plne v súlade s odvetvovými štandardmi s cieľom zabezpečiť najvyššiu úroveň bezpečnosti.

Údaje, ktoré sa používatelia rozhodli proaktívne zdieľať so spoločnosťou Kaspersky Lab, zahŕňajú podozrivé alebo predtým neznáme škodlivé súbory a k nim zodpovedajúce metadáta. Tieto dáta sú produktami spoločnosti odosielané do systému Kaspersky Security Network (KSN) na automatizovanú analýzu malvéru.

Súbory pozostávajú len z časti údajov spracovávaných technológiami Kaspersky Lab, avšak ide o tú najdôležitejšiu časť. Ochrana údajov zákazníkov spolu s bezpečnosťou a integritou infraštruktúry je pre Kaspersky Lab najvyššou prioritou, a je hlavným dôvodom, prečo na rad ako prvé prichádza premiestnenie spracovania súborov, ktoré by malo byť úspešne ukončené do konca roka 2019. Premiestnenie iných typov údajov spracovávaných produktami Kaspersky Lab, pozostávajúcich z niekoľkých druhov anonymizovaných štatistík o hrozbách a používaní, sa plánuje v neskorších fázach Globálnej iniciatívy za transparentnosť.

Súčasne bolo v Zürichu otvorené aj prvé Centrum transparentnosti spoločnosti Kaspersky Lab, ktoré autorizovaným partnerom sprístupní zdrojový kód spoločnosti, aktualizácie softvéru a pravidlá detekcie hrozieb spolu s ďalšími aktivitami. Prostredníctvom Centra transparentnosti bude spoločnosť Kaspersky Lab poskytovať vládam a partnerom informácie o svojich produktoch a ich bezpečnosti vrátane základnej a dôležitej technickej dokumentácie na externé analýzy v bezpečnom prostredí.

Po týchto prvých dvoch kľúčových krokoch bude nasledovať premiestnenie spracovania údajov pre ostatné regióny a v druhej fáze presun tvorby finálneho softvéru do Zürichu.

Podľa nezávislých rebríčkov  patrí Švajčiarsko medzi popredné miesta na svete z hľadiska počtu dostupných zabezpečených internetových serverov a má medzinárodnú reputáciu ako inovatívne centrum pre spracovanie dát a vysokokvalitnú IT infraštruktúru. Keďže Švajčiarsko nie je členom EÚ, zaviedlo vlastné nariadenie o ochrane osobných údajov, ktoré je garantované aj štátnou ústavou a federálnymi zákonmi. Okrem toho tu existujú tiež prísne regulácie týkajúce sa spracovávania žiadostí o informácie od štátnych úradov.

„Transparentnosť sa stáva novým štandardom v IT sektore – a predovšetkým v odvetví kybernetickej bezpečnosti. Sme hrdí na to, že sme medzi prvými súčasťou tohto procesu transformácie. Ako technologická spoločnosť sa zameriavame na zaistenie tej najlepšej IT infraštruktúry pre bezpečnosť našich produktov a údajov a premiestnenie kľúčových častí našej infraštruktúry do Švajčiarska znamená ich umiestnenie v jednej z najbezpečnejších lokalít na svete. Plníme sľuby, ku ktorým sme sa zaviazali v rámci našej Globálnej iniciatívy za transparentnosť, čím zvyšujeme odolnosť a viditeľnosť našich produktov. Prostredníctvom nového Centra transparentnosti, ktoré je taktiež vo Švajčiarsku, budú mať dôveryhodní partneri a vlády prístup k externým hodnotiacim správam o našich produktoch a budú si tak môcť vytvoriť názor. Veríme, že takéto kroky sú len začiatkom – a to nielen pre spoločnosť, ale aj pre celý bezpečnostný sektor. Potreba dokázať svoju dôveryhodnosť sa čoskoro stane odvetvovým štandardom,“ komentuje spustenie procesu spracovania dát v Európe a otvorenie prvého Centra transparentnosti Eugene Kaspersky, CEO spoločnosti Kaspersky Lab.

Liv Minder, riaditeľ pre podporu investícií zo spoločnosti Switzerland Global Enterprise dodáva: „Otvorenie Centra transparentnosti Kaspersky Lab vo Švajčiarsku potvrdzuje, že sa naša krajina stala globálnym centrom pre inovácie a technológie so silným zastúpením v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Švajčiarsko ponúka vyspelú a bezpečnú digitálnu infraštruktúru s vysokou mierou zabezpečenia a súkromia, ktorá priťahuje čoraz viac technologických lídrov.“

Spoločnosť Kaspersky Lab predstavila Globálnu iniciatívu za transparentnosť v októbri 2017 a pokračuje v ďalšom napredovaní. Okrem otvorenia Centra transparentnosti a premiestnenia IT infraštruktúry realizuje aj množstvo ďalších aktivít.

Spoločnosť Kaspersky Lab využila profesionálne služby jednej zo spoločností veľkej štvorky, aby vykonala audit inžinierskych postupov spoločnosti v oblasti vytvárania a distribúcie databáz pravidiel detekcie hrozieb s cieľom nezávisle potvrdiť ich súlad s najvyššími bezpečnostnými štandardmi v odvetví.

Posudok bude vyhotovený v súlade s normou SSAE 18 (Vyhlásenie o normách pre atestačné povinnosti). Preskúmaniu budú podliehať pravidelné automatické aktualizácie antivírusových záznamov, vytvorených a distribuovaných spoločnosťou Kaspersky Lab pre svoje produkty bežiace na serveroch Windows a Unix. Spoločnosť plánuje hodnotenie podľa SSAE 18 s vydaním správy SOC 2 (Správa o kontrole služieb a organizácie) za 2. štvrťrok 2019.

Navyše, spoločnosť Kaspersky Lab bude aj naďalej zlepšovať bezpečnosť svojich produktov s pomocou komunity bezpečnostných nadšencov z celého sveta. V priebehu jedného roka spoločnosť vyriešila viac ako 50 chýb nahlásených bezpečnostnými analytikmi, z ktorých niektoré boli mimoriadne cenné.

Viac informácií o princípoch transparentnosti Kaspersky Lab a Globálnej iniciatíve za transparentnosť nájdete na stránke www.kaspersky.com/about/transparency.

AUTOCONT je držiteľom štatútu Kaspersky Platinum Partner, ktorý sa prisudzuje iba firmám s vyškolenými odborníkmi a plnením stanoveného obratu. Pokiaľ máte otázky či záujem o upresnenie vzhľadom k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu. 

Zverejnené: 14. 11. 2018

Súvisiace články

Article teaser image

KKCG vstupuje do CLEVERLANCE ENTERPRISE SOLUTIONS a AEC


Skupina KKCG pokračuje vo svojej dlhodobej stratégii vybudovať v ČR ICT holding špecializovaných firiem ponúkajúci klientom ucelené druhy ICT služieb a produktov.

Article teaser image

Kto sú dnešní hackeri, ktorí desia svet


Kto to vlastne je ten hacker? Plní nám stránky novín a občas o ňom počujeme v správach.

Article teaser image

Webinár: Kyberzločinci a ich nové zbrane v roku 2019


Moderný malware je stále sofistikovanejší, rafinovanejší a často používa úplne nové spôsoby infekcie a šírenia naprieč organizáciami. Ste plne pripravení bojovať s takýmito útokmi?

Súvisiace články

Article teaser image

KKCG vstupuje do CLEVERLANCE ENTERPRISE SOLUTIONS a AEC


Skupina KKCG pokračuje vo svojej dlhodobej stratégii vybudovať v ČR ICT holding špecializovaných firiem ponúkajúci klientom ucelené druhy ICT služieb a produktov.

Article teaser image

Kto sú dnešní hackeri, ktorí desia svet


Kto to vlastne je ten hacker? Plní nám stránky novín a občas o ňom počujeme v správach.

Article teaser image

Webinár: Kyberzločinci a ich nové zbrane v roku 2019


Moderný malware je stále sofistikovanejší, rafinovanejší a často používa úplne nové spôsoby infekcie a šírenia naprieč organizáciami. Ste plne pripravení bojovať s takýmito útokmi?

Article teaser image

Nové číslo magazínu ELITA je na svete


Čítanie so zaujímavým obsahom

Article teaser image

Nástenka oviec


Už ste počuli o „nástenke oviec“, alebo o Wall of Sheep? Nie? Možno by vás toto mohlo zaujímať.

Article teaser image

Umelá inteligencia


Na začátku 9. měsíce jsem se začetl do prognóz pro letošní a příští rok. Očekává se nástup umělé inteligence, máme se tedy bát?

Article teaser image

Webinár: Sophos Intercept X for Server


Intercept X for Server prináša širokú sadu ochrán k zastaveniu útokov nultého dňa, exploitov a hackerov. Zabraňujú útočníkom dostať sa na servery, detekujú útoky skôr než sú spustené, zastavujú ich a zaisťujú čistenie.

Article teaser image

Platiť či neplatiť, to je otázka


Už pár let nám tady řádí taková ošklivá věc. Ransomware. A od prvního okamžiku, kdy se objevil, řešíme stále a pořád, platit či neplatit. A to je skutečně „hamletovská otázka“.

Article teaser image

Webináre: Mobilné tipy a triky


Chytré telefóny, tablety a notebooky – správa mobilných zariadení zaberá príliš mnoho času a je nákladná. Ale nespravovať tieto zariadenia je riskantné, pretože citlivé firemné dáta môžu byť ohrozené. Takže čo robiť?

Article teaser image

Sociálna manipulácia alebo „nigérijské listy“ v akcii


„Včera mi psal pan Samuel Akoma, prý jsem zdědil 12 miliónů dolarů.“ Tohle se mi píše velmi lehce, stal se ze mě dolarový milionář. Celé to má jeden háček.