Cloud služba s pokročilou ochranou.

Ochrana firemných dát a zariadenie nie je pri súčasnom štýle práce vôbec jednoduchá. Zamestnanci pracujú z rôznych miest, na rôznych zariadeniach a viac používajú cloud služby. Majte všetko pod kontrolou vďaka Cisco Umbrella.

Chráňte svoje dáta

Na prístup k interným firemným informáciám, a teda aj k citlivým a dôverným dátam, sa dnes bežne používajú nezabezpečená sieťové pripojenia, a to úplne mimo firemnej siete, ktoré firma nespravuje a nemá ich pod kontrolou. Nedá sa úplne spoľahnúť, že vaši zamestnanci pracujúci mimo svojho pracoviska a vždy si zapnú VPN sieť, a tak sa jedinou ochranou pred pokročilými útokmi stáva tradičný antivírus pre koncové zariadenia. Ten ale často na súčasnej pokročilé hrozby nemusí stačiť. Ak sa VPN sieť aktivuje neskôr, je naopak firemnú sieť ohrozená tým, že do nej môžu preniknúť rôzne malware hrozby.

Útočníci sa viac a viac zameriavajú na nechránené miesta a prepojenie medzi zamestnancami pracujúcimi mimo kanceláriu, pobočkami a firemnou sieťou. Firmy a organizácie teda musí hľadať spôsoby, ako jednoducho rozšíriť ochranu za svoje hranice a chrániť zamestnancov pri práci, nech sú kdekoľvek. Kľúčom k blokovaniu nových typov hrozieb a všetkých úrovniach je integrácia a automatizácie. Naviac sa firmy nemôžu obmedziť len na zabezpečenie web prenosov, ale mali by sa sústrediť na ochranu internetové aktivity, prostredníctvom všetkých portov a protokolov. Mnohé malware útoky používajú iné ako webové porty pre komunikáciu, krádeže či zašifrovanie dát. Účinné riešenie by malo chrániť každú internetovú aktivitu bez potreby úplného proxy servera a zložitých mechanizmov nasadenie.

Moderná cloudová služba

Cisco Umbrella je cloudové služba, ktorá predstavuje prvú líniu obrany užívateľa pred hrozbami kdekoľvek na internete. Vďaka sieťovému zabezpečenia a rekurzívne službám DNS umožňuje bezpečné pripojenie a využívanie služieb internetu na celom svete a ľubovoľnom zariadení. Pokiaľ ide o podnikovú ochranu pred malwarom, phishingom, ransomware a ďalšími útokmi, môžete nasadiť zabezpečenia vrstvy DNS prostredníctvom balíčka DNS Security Essentials alebo DNS Security Advantage. Oba balíky analyzujú vzory internetové aktivity a učí sa z nich. Automaticky odkrývajú infraštruktúru útočníka, pripravenú pre aktuálne a budúce hrozby.

Zabezpečenie vrstvy DNS proaktívne blokuje škodlivé požiadavky skôr, než dosiahnu sieť alebo koncové body zákazníka. Zariadením môžete znemožniť pripojenie ku škodlivým lokalitám, nedôjde tak k stiahnutiu súboru s malwarom, dokonca ani k vytvoreniu pripojenie IP. Tiež phishing a malwarovej infekcie môžete zastaviť v počiatočnej fáze. Rýchlejšie identifikujete zariadenia, ktoré sú už nakazené a zabránite tak odcudzenia dát. Globálna sieť Umbrella každý deň spracováva 200 miliárd DNS požiadaviek, ktoré odošle 100 miliónom užívateľov a viac ako 20 000 firmám. Vďaka množstvu transakcií tak môže prinášať významne vylepšenú ochranu pred hrozbami.

Odhaľovanie útokov vďaka Cisco Talos

Vďaka integračným partnerstvom riešeniu Umbrella dopĺňa a využíva lokálne informácie z existujúcich nástrojov zabezpečenia a chráni vaše zamestnanca bez ohľadu na to, či pracujú v podnikovej sieti alebo mimo nej. Najdôležitejším spojencom Cisco Umbrella je najväčší komerčný tím na odhaľovanie útokov - Cisco Talos. Znalosti analytikmi, výskumníkov a inžinierov sú zamerané na zber a vyhodnocovanie údajov o útokoch v reálnom čase, ktoré prídu z miliónov zariadení po celom svete. Takto vzniká veľmi presná reputácia ku každej IP adrese na internete, z čoho ťaží práve Umbrella. Ponúkané balíky DNS Security Essentials a DNS Security Advantage môžete nasadiť v priebehu niekoľkých minút a jednoducho doplniť svoje miestne informácie o škodlivých doménach, s cieľom chrániť užívateľov za hranicami siete.

Možnosti riešenia Cisco Umbrella

Cisco Umbrella prináša bezpečné, spoľahlivé a rýchle pripojenie k službám na internete každému zákazníkovi spoločnosti Cisco. Spoločnosť Cisco ako popredný poskytovateľ sieťového zabezpečenia a rekurzívnych služieb DNS umožňuje bezpečné pripojenie na internet, na celom svete a na ľubovoľnom zariadení. Riešenie Cisco Umbrella obsahuje dve nižšie uvedené verzie.

 • DNS Security Essentials je cloudové služba zabezpečenia integrovaná v samotnej podstate internete. Používa zabezpečenie na úrovni vrstvy DNS a blokuje požiadavky na prístup k škodlivým doménam ešte pred vytvorením pripojenia. Zastavuje tak hrozby prostredníctvom všetkých portov aj protokolov skôr, než vniknú do vašej siete alebo koncových bodov.
 • DNS Security Advantage obsahuje všetky funkcie verzie DNS Security Essentials a navyše uplatňovanie vrstvy IP pri spätných volaniach C2, ktoré obchádzajú systém DNS. Vďaka selektívnemu servera proxy od spoločnosti Cisco riešenie DNS Security Advantage umožňuje dôkladnejšiu kontrolu adries URL a súborov rizikových domén, pomocou antivírusových nástrojov a služby Cisco Advanced Malware Protection (AMP). Dokáže dokonca zablokovať priame pripojenie IP pri spätných volaniach C2 externých používateľov. Okrem toho umožňuje vášmu stredisku Security Operations Center (SOC) rýchlejšie zisťovať a odstraňovať hrozby prostredníctvom aplikácie Cisco Threat Response, ktorá automatizuje integráciu produktov zabezpečenia od spoločnosti Cisco a spája informácie riešení Umbrella s informáciami z iných zdrojov, aby ste mohli získať okamžitý prehľad.

Pokročilé zabezpečenie a rýchle odhaľovanie hrozieb

Rozsiahle pokrytie škodlivých miest a súborov vďaka využitiu štatistických modelov a modelov strojového učenia na odhaľovanie známych i novovzniknutých hrozieb. Riešenie DNS Security Essentials blokuje pripojenie ku škodlivým miestam na úrovni vrstvy DNS, zatiaľ čo riešenie DNS Security Advantage blokuje pripojenie na úrovni vrstvy DNS aj IP. Oba balíčky využívajú informácie o hrozbách od tímu Cisco Talos, ktorý pomáha identifikovať nové útoky, ktoré sa pripravujú na internete. Riešenie Umbrella odhaľuje a blokuje široké spektrum škodlivých domén, adries IP, adries URL a súborov, ktoré sa používajú pri útokoch.

Cisco Umbrella každý deň spracuje viac ako 200 miliárd požiadaviek DNS a tieto údaje porovnáva s viac ako 11 miliardami historických udalostí, zaisťuje tak potrebné informácie na rýchlejšie odhaľovanie hrozieb. Tieto údaje sa analyzujú pomocou kombinácie strojového učenia a inteligencie človeka s cieľom identifikovať vzory, zistiť anomálie a vytvoriť štatistické modely, ktoré dokážu automaticky odhaľovať infraštruktúru útočníka pripravovanú na vytvorenie ďalšej hrozby.

Riešenie Cisco Umbrella obsadilo prvé miesto v nedávnom teste účinnosti zabezpečenia, ktorý uskutočnila organizácia AV-TEST v roku 2019 - predstavuje tak špičkové zisťovanie hrozieb pre vašu firmu.

Spoľahlivé a rýchle pripojenie

Cisco Umbrella poskytuje mimoriadne odolnú cloudovou infraštruktúru, ktorá sa od roku 2006 pýši 100% bezporuchovou prevádzkou. Vďaka smerovanie Anycast je každej z viac ako 30 dátových centier spoločnosti Cisco, dostupné kdekoľvek na svete prostredníctvom jedinej a rovnakej adresy IP. Znamená to, že vaše požiadavky sa transparentne odošlú do najbližšieho a najrýchlejšieho dátového centra, pričom preklopeniu je automatické.

Vďaka spolupráci s viac ako 900 poskytovateľmi internetových služieb, sieťami na doručovanie obsahu (CDN) a platformami SaaS, ktoré patria k svetovej špičke, je zaistená maximálna rýchlosť a spokojnosť užívateľ. Zabraňuje tak zbytočným skokom, ktoré by mohli zväčšiť časové oneskorenie. Pravda je taká, že internetové pripojenie zákazníkov často zrýchľuje.

Jednoduché filtrovanie web obsahu

Jednoduché a efektívne nasadenie webového filtrovanie obsahu, ktoré umožňuje spravovať prístup používateľov na internet pomocou viac ako 85 filtrov obsahu na základe kategórií. Môžete jednoducho vytvárať vlastné zoznamy povolených a blokovaných položiek, ako aj blokovať domény s nežiaducim obsahom. Riešenie DNS Security Essentials a DNS Security Advantage umožňujú určiť, ku ktorým doménam budú mať používatelia prístup, takže môžete jednoducho uplatňovať a dodržiavať politiky používania.

Rychlá správa cloud aplikací a podnikových přístupů

Umbrella poskytuje prehľad o schválených a neschválených cloudových službách, ktoré sa používajú v celom podniku, a umožňuje tak ich jednoduchú správu. Môžete odhaliť nové používané služby, zistiť, kto ich používa, identifikovať možné riziká a zablokovať konkrétne aplikácie.

Nasadenie v sieti je jednoduché a umožňuje ochranu všetkých zariadení v sieti počas niekoľkých minút. Stačí zmeniť konfiguráciu serverov DNS alebo DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) tak, aby externé požiadavky DNS smerovali na adresy IP globálnej siete ponúkaného riešenia. K dispozícii je možnosť chrániť každé zariadenie, ktoré pribudne do siete, vrátane nespravovaných zariadení a zariadení IoT (internet vecí). Jednoduchá je aj ochrana prenosných počítačov mimo siete. Môžete nasadiť odľahčeného klienta, ktorý presmeruje externé požiadavky DNS do ponúkaného riešenia Umbrella, alebo použiť integráciu spoločnosti Cisco s riešením Cisco AnyConnect (nie sú potrební noví agenti). Aplikácia Cisco Security Connector poskytuje prehľad o spravovaných zariadeniach Apple so systémom iOS 11.3 alebo novším.

Cisco Umbrella umožňuje využitie existujúcich súčasťou Cisco pre riadenie prístupu. Prostredníctvom Cisco AnyConnect môžete povoliť modul externého zabezpečenia Umbrella a chrániť prenosné počítače, keď je vypnutá sieť VPN, dokonca aj bez potreby ďalšieho agenta. Môžete tiež využiť integrácia so smerovačmi integrovaných služieb (ISR) radu Cisco 4000 a ISR rady Cisco 1000 na jednoduchú ochranu pobočiek, ako aj radiče bezdrôtovej siete LAN Cisco a produkty Cisco měřák MR, Cisco SD-WAN a Cisco Mobility Express.

Umbrella sa poskytuje cez cloud, takže nie je potrebné kupovať ani nasadzovať hardware. Softvérové ​​súčasti sa aktualizujú automaticky prostredníctvom cloudovej infraštruktúry spoločnosti Cisco.

Účinná ochrana vo všetkých fázach

Cisco Umbrella predstavuje prvú líniu obrany pred hrozbami na internete, ktorá znemožňuje zariadeniam pripojiť sa ku škodlivým lokalitám. Ponúkané riešenia znižujú pravdepodobnosť vniknutiu malwaru do vašej siete alebo koncových bodov, používajú sa ako primárny mechanizmus na zabezpečenie prenosov do cloudové služby spoločnosti Cisco a uplatňovanie zabezpečenia systém DNS.

Cisco Umbrella vám môže pomôcť zastaviť útok vo všetkých jeho fázach:

 • Pred útokom - Skôr ako dôjde k vytvoreniu pripojenia alebo stiahnutie škodlivého súboru z internetu, vznikne požiadavka DNS. Ponúkané riešenie túto požiadavku spracuje a na základe informácií spoločnosti Cisco zablokuje hrozby v počiatočnej fáze. Vďaka prediktívne informáciám spoločnosti Cisco ponúkané riešenie Umbrella odhaľuje a proaktívne blokuje domény a adresy IP ešte skôr, než sa použijú na útok.
 • Počas útoku - Predpokladajme, že používateľ dostane súbor, o ktorom sa ešte nevie, že je škodlivý. Znamená to, že sa môže spustiť v koncovom bode. Keď sa program pokúsi o pripojenie na server útočníka s cieľom odcudziť údaje, ponúkané riešenie Umbrella toto spätné volanie C2 zastaví a zablokuje.
 • Po útoku - Na rýchlu reakciu na kritické incidenty môžete použiť konzolu Umbrella investigate, ktorá je súčasťou riešenia DNS Security Advantage. Konzola Umbrella investigate dokáže vyhľadávať najaktuálnejšie údaje o hrozbách a historický kontext domén, adries IP a hodnôt hash súborov.

Možnosti financovania s využitím služieb Cisco Capital

Spoločnosť AUTOCONT dokáže ponúknuť pre potreby obstaranie nových technológií finančné služby Cisco Capital, ktoré patria medzi špičku v odvetví. Tie ponúkajú riešenia na mieru týkajúce sa hardvéru, softvéru, služieb a licencií od spoločnosti Cisco. K dispozícii je možnosť prispôsobenia na základe konkrétnych potrieb každého zákazníka, vrátane možností migrácie, výhodných cien a flexibilných podmienok.

Služby Cisco Capital sú:

 • Flexibilné - Bez ohľadu na to, či využijete modely spotreby alebo okamžité platby, k dispozícii je viac možností, ktoré vašej firme pomôžu uspieť.
 • Inovatívne - Prispôsobiteľné riešenie ponúka nové možnosti využitia a zabezpečenie digitálnej transformácie a pomôže vám, udržať krok s technológiami.
 • Agilné - Získajte technológie, vďaka ktorým sa dokážete rýchlo prispôsobiť dynamike trhu, rýchlejšie sa rozhodovať a zvýšiť návratnosť investícií.
 • Prispôsobené - Môžete získať prispôsobené podmienky až na päť rokov. K dispozícii sú možnosti lízingu alebo financovania, ale aj odklad platieb podľa vašich rozpočtových cyklov a návratnosti investícií, ktoré chcete dosiahnuť.
 • Výhodné - Spoločnosť Cisco ponúka výrazné zľavy na hardvér Cisco, ktoré môžu znížiť vaše celkové náklady na riešenie a tiež nižšie ceny predplatených služieb Cisco.
 • Ďalšie informácie nájdete na stránke www.cisco.com/go/financing.

Máte záujem o viac informácií?

Pokiaľ vás zaujali informácie k tejto oblasti našej ponuky, máte otázky či záujem o upresnenie vzhľadom k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu: Igor Ftáček, igor.ftacek@autocont.sk

Prípadne sa obráťte na svojho obchodníka v rámci AUTOCONT regionálneho centra.

 

 

Chcete viac informácií?