Predstavili technológie, ktoré zmenia IT biznis budúcnosti

Bratislava (jún 2019) - Aká je budúcnosť IT biznisu a ktoré technológie budú hrať hlavnú úlohu v budúcnosti? Odpovede aj na tieto otázky priniesla séria podujatí AC TechTour 2019.

Štvrtý ročník obľúbených konferencií sa niesol v duchu textu známej pesničky od kapely Elán - Od Tatier k Dunaju. Tri dvojdňové stretnutia sa konali postupne v Senci v Hoteli Senec na brehu Slnečných jazier, na Donovaloch v Residence Hoteli a v Hoteli Grand v Starom Smokovci. Výsledkom nebolo len odhalenie riešení, ktoré menia náš svet, ale aj nové kontakty a potenciál pre budúce partnerstvá.

Zaujímavosťami nabitým celodenným programom rezonovali najmä témy bezpečnosti a inteligentného využívania IT riešení. Značka Alvao napríklad hovorila o tom, aké dôležité je aby IT oddelenia nezostali vo firme bokom. Kooperácia v rámci všetkých oddelení je kľúčom k úspechu. Zaujímavé produkty priniesli Hewlet Packard Enterprise s riešeniami Aruba ClearPass a Aruba Service Assurence Sensor, ktoré predstavujú skutočnú, uchopiteľnú budúcnosť technológií v praxi. Zástupcovia IBM sa venovali informačnej bezpečnosti, konkrétne systému IBM Qradar. S veľkým záujmom sa stretol Excalibur Zero Trust, ktorý ukázal, ako sa zbaviť hesiel a vírusov - a pritom mať absolútny prehľad o aktivite zamestnancov.

Tradičnými zástupcami bol Microsoft s riešením Office 365, či HP s možnosťami pre mobilnú tlač. Platným reprezentantom bola aj značka Huawei, ktorá sa venovala horúcim novinkám v IT riešeniach. Za veľkú atrakciu a zároveň prínos možno označiť účasť zástupcov rôznych vysokých škôl priamo na konferencii AC TechTour 2019. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika z Košíc sa prezentovala projektom HoneyLog, ktorý znamená skutočný prielom v spôsobe boja so cyber kriminalitou. Na druhej strane, Univerzita Komenského v spolupráci s Jeseniovou lekárskou fakultou z Martina odhalili potenciál práce s biomedicínskymi dátami pre ďalší rozvoj IT spoločností. Milým spestrením bola aj prvá slovenská elektrická formula od Stuba Green Team.

Štvrtý ročník konferencií AC TechTour 2019 potvrdil neustále rastúci záujem o špičkové technológie a IT riešenia na našom trhu. Vzdelávanie a inovátorstvo hrajú dôležitú úlohu nielen v súkromnom biznise, ale čoraz viac aj vo vzdelávaní či v zdravotníctve. AUTOCONT ako líder v poskytovaní komplexných riešení udáva trendy nielen v hlavnom meste, ale čoraz viac sa ukazuje ako správne cestovať po celej krajine a prinášať revolučné technológie čo najbližšie k ľuďom. Už dnes je jasné, že budúcoročný piaty ročník TechTour bude výzvou nielen pre organizátorov, ale aj návštevníkov. Doba ešte nikdy nebola taká dynamická.

Chcete viac informácií?