Nasadenie DELL EMC PowerFlex pre spoločnosť Codium s. r. o.

24/7 dostupné riešenie pre popredné služby určené na športové tipovanie a online kasíno

Profil zákazníka

CODIUM od roku 2021 prináša full-stack development a hotové riešenia v oblasti športového stávkovania, online kasín a platieb. Vznikli odlúčením IT oddelenia od spoločnosti DOXXbet, ktorá patrí medzi popredné spoločnosti v oblasti športového tipovania a zábavy na Slovensku už viac ako 20 rokov. DOXXbet sa zameriava na novinky, kvalitu, šírku ponuky a na moderné technológie a aplikácie.

Realizácia 2021

Východzia situácia a ciele projektu

V čase prípravy realizácie zároveň prebiehala transformácia IT oddelenia spoločnosti DOXXbet na samostatnú spoločnosť CODIUM. Spoločnosť DOXXbet mala 2 privátne cloudy, pričom "CLOUD 1" bol postavený na 5-nodovom hyperkonvergovanom riešení ScaleIO a „CLOUD 2" na štandardnom konzervatívnom riešení.

„CLOUD 2“ vykazoval nedostatky v spoľahlivosti a výkonu a bolo potrebné nahradiť ho novým výkonnejším riešením s vyššiou dostupnosťou. Následnou analýzou už pod záštitou spoločnosti CODIUM došlo k záveru, že najvhodnejšie riešenie pre platformu DOXXbet, bude práve hyperkonvergovaná infraštruktúra po vzore privátneho „CLOUD 1".

V rámci návrhu sa rozhodlo, že dôjde k vybudovaniu rovno dvoch nových privátnych cloudov postavených na technológii PowerFlex od spoločnosti DELL EMC, pričom pôvodný „CLOUD 1“ bude ponechaný pre účely DR infraštruktúry, „CLOUD 2“ bude nahradený a zároveň vznikne nový „CLOUD 3“.

Tieto nové cloudy budú slúžiť ako privátna infraštruktúra spoločnosti CODIUM s vysokou dostupnosťou a dostatočným výkonom a kapacitou a ako služba spolu s DOXXbet platformou bude poskytovaná spoločnosti DOXXbet, prípadne iným zákazníkom.

Prínosy

  • vysoká dostupnosť, spoľahlivosť a bezpečnosť z pohľadu možnej straty dát
  • bezkonkurenčná škálovatelnosť s relatívne nízkymi nákladmi a fantastický výkon
  • cena verzus výkon a spoľahlivosť sú bezkonkurenčné
  • vďaka vysokým IO výkonom rovnako šetríme nemalé náklady na SQL licenciách
  • a vďaka konceptu samotného riešenia vieme robiť upgrade storage vrstvy vrátane diskov bez odstávky samotnej produkcie

Popis riešenia

24/7 dostupné riešenie pre popredné služby pre športové tipovanie a online kasíno vyžaduje 5-nodový („CLOUD 3“) resp. 4-nodový („CLOUD 2“) full flash cluster, nasadenie moderného softvérovo-definovaného HCI riešenia, určeného pre kritické online 24/7 aplikácie s následnou SLA podporou od spoločnosti AUTOCONT.

Chcete viac informácií?