Generačná výmena zariadení FORTINET

Zvýšenie úrovne zabezpečenia podniku a ochrana pred kybernetickými hrozbami v reálnom čase v spoločnosti SPINEA, s.r.o.

Profil zákazníka

Spoločnosť SPINEA je členom Medzinárodnej federácie robotiky. Produkty spoločnosti sú používané v automatizácii a priemyselnej robotike, v oblasti výroby obrábacích strojov, v navigačných a kamerových zariadeniach, medicínskych systémoch a v mnohých iných oblastiach.

Realizácia 9-12/2021

Chcel by som vyzdvihnúť skutočne profesionálne skvelo odvedenú prácu pri implementácii a update u nás v spoločnosti Spinea. Vďaka ústretovosti a snahe vyriešiť problém momentálne fungujeme v úspešne implementovanom prostredi FW Fortigate. Verím, že v nasledujúcej dobe budeme môcť rozvíjať vzájomné projekty k spokojnosti vás ako dodávateľa a nás ako odberateľa.

Pavol Ščepita

Vedúci IT oddelenia

Východzia situácia a ciele projektu

Generačná výmena dvoch zastaralých zariadení Fortinet Fortigate 100D za Fortinet Fortigate NGW 100F a implementácia centrálneho manažmentu pre zbieranie logov, ich analyzovanie a reportovanie prostredníctvom Fortinet FortiAnalyzeru 150G.

Prínosy

Fortigate

  • Zvýšenie úrovne zabezpečenia podniku
  • Konzistentná ochrana v reálnom čase so službami FortiGuard
  • Aktívna podpora zariadenia výrobcu

FortiAnalyzér

  • Monitorovanie a zhromažďovanie záznamov zo zariadení Fortinet / Fortigate
  • Analyzovanie a vyhodnocovanie bezpečnostných rizík
  • Automatické reportovanie bezpečnostných incidentov, vyťaženie sieťových prostriedkov, aktivity užívateľov 

Popis riešenia

Analýza zariadení a jeho nastavení, kompletizácia a príprava nových zariadení (aktualizácia FW, kontrola SN, pridanie do zákazníckeho portálu...), obnovenie existujúcej konfigurácie na nových zariadeniach, následne kontrola a kompletizácia nastavení po obnove, v závere zapojenie na mieste.

Chcete viac informácií?