Jednoduchšie používanie, zabezpečenie aj správa počítačov s Windows 10 Pro

Prejdite na moderné zariadenie s Windows 10 Pro s plným zabezpečením, podporou a minimálnymi nákladmi. Mesačná platba za firemnú flotilu môže zahŕňať aj jej zabezpečenie, správu a obnovu. Po celý životný cyklus, bez starostí.

Od januára 2020 nedostávajú počítače s Windows 7 aktualizácie zabezpečenia. Máme riešenie, prejdite na moderný počítač s Windows 10, procesorom Intel® Core™ a balíkom Microsoft365. Formou služby, s mesačnou platbou. 

Prejdite na nový počítač s Windows 10 Pro

Na zariadeniach s Windows 10 a procesormi Intel® Core ™ 10. generácie zvládnete viac za kratšiu dobu. Moderné zariadenia postavené pre Windows 10 umožňujú rýchlejšie spustenie, lepší multitasking a majú dlhšiu životnosť batérie ako staršie zariadenia. Moderné zariadenie navyše ponúkajú vynikajúcu prenositeľnosť, takže môžete pracovať a byť produktívny, nech už ste kdekoľvek.

S technológiou Intel vPro ™ zabudovanou vo vybraných modeloch procesorov a čipsetov budete môcť lepšie a dokonalejšie spravovať flotilu svojich firemných strojov aj každého jednotlivého používateľa, obmedzíte lokálne výjazdy a zásahy na nevyhnutné minimum. Takmer všetko, vrátane detekcie chybného hardware aj obnovy operačného systému, môžete zvládnuť na diaľku bez ďalších platených nástrojov, alebo môžete použiť aj svoje vlastné, ak používate napríklad Microsoft EndPoint Manager.

Znížte celkové náklady na vlastníctvo

Počítače staršie viac ako štyri roky môžu vedľa nákladov na údržbu stáť ešte 1,5 × toľko nákladov na opravách. 77 % opýtaných IT manažérov uviedlo, že správa nových zariadení s platformou Intel vPro® a systémom Windows 10 je jednoduchšia. Windows 10 je kompatibilný s 99 % aplikácií pre Windows 714 a nové moderné zariadenia sú pripravené na budúcnosť vďaka efektívnej podpore pravidelných aktualizácií systému.

Chráňte to, čo ste vybudovali

Funkcia – Intel® Hardware Shield, Multi-Factor Authentication a Windows Defender kombinujú nové moderné zariadenia so systémom Windows 10 Pro, Microsoft 365 a platformou Intel vPro® najnovší softvér a nakonfigurované funkcie pre zabezpečenie hardvéru, ktoré prispievajú k ochrane vašich zariadení proti malwaru, vírusom a ďalším hrozbám.

Viac ako tretina únikov dát je náhodná a 61 % prípadov úniku zahŕňalo stratu prihlasovacích údajov. Nové moderné zariadenia zvyšujú vašu ochranu pred náhodnou stratou dát šifrovaním služobných informácií na vašich zariadeniach a ich oddelením od dát osobných.

Výhody Windows 10 Pro

Zvládnite viac za kratšiu dobu

Moderné zariadenia postavené pre Windows 10 umožňujú rýchlejšie spustenie, lepší multitasking a majú dlhšiu životnosť batérie ako staršie zariadenia. Moderné zariadenia navyše ponúkajú vynikajúcu prenositeľnosť, takže môžete pracovať a byť produktívny, nech už ste kdekoľvek.

Integrovaná najbezpečnejšia ochrana

Pri používaní starších zariadení ste zraniteľnejší voči kybernetickým útokom a únikom dát. Moderné zariadenie s Windows 10 Pre a procesorom Intel® Core ™ vPro ™ vám poskytuje koncovú ochranu bez dodatočných poplatkov. Pomôžte chrániť svoju firmu pred modernými bezpečnostnými rizikami vďaka bezpečnostným prvkom, ktoré sú integrované priamo v systéme, sú neustále aktualizované.

Ľahšia integrácia do existujúcej infraštruktúry

Prechod na počítače s Windows 10 a procesormi Intel® Core ™ vPro ™ je hladký vďaka ľahkej integrácii s existujúcimi počítačmi, monitormi a tlačiarňami. Používajte naďalej svoje obchodné aplikácie a získajte plnú podporu pre virtualizáciu. Vďaka našim nástrojom pre jednoduchú migráciu sa môžete pozrieť, ako budú existujúce aplikácie fungovať v systéme Windows 10.

Odporúčané notebooky

Vybavenie tímu dnes a budúcnosť, s plným zabezpečením, podporou a s minimálnymi nákladmi na prevádzku.

Bez správnych nástrojov to nejde

Podpora Office 2010 skončila v októbri 2020. Teraz je čas sa zamyslieť nad tým, ktoré riešenie Office sa bude najlepšie hodiť k najbližšiemu firemnému upgradu vašich počítačov – či jednorazový nákup alebo nákup na báze predplatného.

Pracujte prakticky kdekoľvek a podľa svojho. So sadou Microsoft 365 Business Standard získate hosťovanie e-mailových služieb a okrem iného programu Word, Excel, PowerPoint a Outlook vo verziách pre stolný počítač, mobil a webový server. Aplikácie sú neustále automaticky aktualizované.

Vy máte otázky, my máme odpovede

Môžem svoj súčasný počítač upgradovať na Windows 10?

Áno, kompatibilné počítače s Windows 7 môžete upgradovať pri splnení týchto požiadaviek s plnou licenciou. Aby ste mohli využiť najnovšie hardvérové ​​možnosti, odporúčame upgradovať na nový počítač s Windows 10.

Najnovšie moderné zariadenie s funkciou Intel® Hardware Shield, ktorá je dostupná výhradne na platforme Intel vPro®, poskytujú ochranu pred útokmi na firmware. Intel® Hardware Shield pomáha minimalizovať riziko spojené s injektážou škodlivého kódu tak, že zamyká firmware, keď je spustený softvér. Bráni tak vloženému malwaru v narušení operačného systému. Prenos informácií o zabezpečení medzi hardvérom a operačným systémom umožňujú komplexnejšie zásady zabezpečenia.

Môžem ďalej používať Windows 7?

Áno, Windows 7 môžete používať aj naďalej. Vzhľadom na to, že pomoc skončila 14. januára 2020, je váš počítač zraniteľnejší voči bezpečnostným rizikám. Systém Windows bude fungovať, ale už nebudete dostávať aktualizácie zabezpečenia a funkcií.

Je stále možné aktivovať Windows 7?

Windows 7 môžete nainštalovať a aktivovať aj po skončení podpory. Aby ste sa ale vyhli rizikám pre zabezpečenie a vírusom, Microsoft odporúča zvážiť upgrade na Windows 10.

Je vo Windows 7 ďalej podporovaný Internet Explorer?

Podpora prehliadača Internet Explorer na zariadeniach s Windows 7 skončila 14. januára 2020. Internet Explorer je súčasťou operačného systému Windows a týka sa ho rovnaký životný cyklus podpory.

Ak organizácia určite zmešká termín ukončenia podpory pre Windows 7, aké má možnosti?

Organizácie, pre ktoré by mohli byť vhodné riešenia pomocou virtualizácie, môžu využiť Windows Virtual Desktop - jedinú cloudovú službu, ktorá poskytuje viacužívateľské prostredie Windows 10 optimalizované pre Microsoft 365 ProPlus a zahŕňa aj bezplatné rozšírené aktualizácie zabezpečenia pre Windows 7. Tieto rozšírené aktualizácie zabezpečenia možno zakúpiť tiež samostatne - ako posledná možnosť pre organizácie, ktoré používajú Windows 7 (a Windows Server 2008 / R2 a SQL Server 2008 / R2) a ktoré vyžadujú viac času na prechod na Windows 10.

Kedy bude k dispozícii ponuka rozšírených aktualizácií zabezpečenia (ESU) pre Windows 7?

Rozšírené aktualizácie zabezpečenia sú k dispozícii vo VLSC od 1. apríla 2019. Rozšírené aktualizácie zabezpečenia budú k dispozícii prostredníctvom programu poskytovateľov cloudového riešenia (CSP) od 1. decembra 2019.

Pokiaľ bude ESU k dispozícii pre organizácie všetkých veľkostí, prečo by mala organizácia uvažovať o prechode na nové zariadenia s Windows 10?

Microsoft chápe, že rôzne organizácie plánujú upgrade na rôzne časové obdobia. ESU sa odporúča ako posledná možnosť pre zariadenia, ktoré nemožno včas migrovať na Windows 10. ESU pre Windows 7 sa bude predávať pre jednotlivé zariadenia, pričom cena sa bude každoročne zvyšovať až do januára 2023.

Aby mohli využívať najnovšie funkcie zabezpečenia, produktivity a správy, ktoré systém Windows 10 ponúka v rámci pravidelných aktualizácií a podpory, odporúčame organizáciám prejsť na moderné zariadenia so službou Microsoft 365, zahŕňajúce Windows 10, Microsoft 365 a najnovšie funkcie zabezpečenia.

Čo keď budem ďalej používať Office 2010?

Office 2010 môžete ďalej používať, ale v októbri 2020 skončila ich podpora, bude váš počítač viac ohrozený. Systém Office bude ďalej fungovať, ale prestanete dostávať aktualizácie zabezpečenia a funkcií.

Ako sa mám pripraviť na koniec podpory Office 2010?

Práve teraz majú zákazníci ideálnu príležitosť zhodnotiť svoju technologickú stratégiu a zvážiť, aké výhody by ich firme mohla priniesť najnovšie riešenia obsiahnuté v Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov a Microsoft 365.

Bude Office 2010 ďalej fungovať s Microsoft 365?

Po 13. októbri 2020 už nebude podporované pripojenie k službám Microsoft 365, ako je Exchange Online. Zákazníci by mali upgradovať na najnovšiu verziu balíka Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov alebo Microsoft 365, aby nedošlo k strate produktivity.

Prečo mám upgradovať na Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov miesto Office 2013 alebo Office 2016?

Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov je najmodernejšia a najaktuálnejšia verzia, ktorá nevyžaduje predplatné. Zaisťuje zamestnancom optimálne podmienky vďaka novým inteligentným nástrojom a funkciám, umožňuje najlepšie produktivitu vo svojej triede a zároveň vám pomáha zachovať si ochranu a vyhovieť predpisom.

Ako prechodom na Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov alebo Microsoft 365 zvýšim zabezpečenia svojej firmy?

Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov je naša doteraz najbezpečnejšie verzia s časovo neobmedzeným používaním. Medzi funkcie zabezpečenia patrí Windows Information Protection (WIP) zo systému Windows 10 Pro, ktorá sa integruje s aplikáciami Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov. Miestne verzie Office, vrátane Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov nezahŕňajú všetky funkcie inteligentného zabezpečenia ponúkané spoločnosťou Microsoft. Používatelia, ktorí chcú získať našu kompletnú sadu funkcií inteligentného zabezpečenia, by mali zvážiť predplatné Microsoft 365 Business Premium alebo Microsoft 365.

Aký je rozdiel medzi Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov a Microsoft 365?

Predplatné Microsoft 365 vám umožní odvádzať najlepšiu prácu vďaka prémiovým verziám aplikácií Office na všetkých vašich zariadeniach: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access (Publisher a Access sú k dispozícii len na PC) a získate s ním prístup k ďalším funkciám OneNote (funkcie sa môžu líšiť). Microsoft 365 môžete nainštalovať na niekoľko zariadení vrátane počítačov PC, počítačov Mac, tabletov alebo telefónov so systémom Android ™, zariadenia iPad® a iPhone®. Microsoft 365 navyše zahŕňa služby ako cloudové úložisko OneDrive, minúty volania cez Skype pre domáce použitie a pokročilé zabezpečenie Outlook.com. Ak máte aktívne predplatné Microsoft 365, máte vždy najaktuálnejšiu verziu aplikácií Office.

Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov predstavuje jednorazový nákup a ponúka klasické verzie aplikácií Office ako je Word, Excel a PowerPoint, pre použitie na jednom počítači PC alebo Mac. Aplikácia sa neaktualizujú automaticky. Ak chcete získať najnovšiu verziu, musíte znova zakúpiť systém Office, až bude dostupná nová verzia. Aktuálna verzia aplikácií Office, ktoré sú k dispozícii pre jednorazový nákup, sú Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov pre Windows a Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov pre Mac. Medzi predchádzajúce verzie patrí Office 2016, Office 2013, Office 2011 pre Mac, Office 2010, Office 2007, Office 2008 pre Mac a Office 2004 pre Mac. Jednorazový nákup Office nezahŕňa služby obsiahnuté v Microsoft 365.

Keď chcem používať Microsoft 365, je nutné pripojenie k internetu?

Po inštalácii a aktivácii Microsoft 365 na zariadení už online byť nemusíte. Prístup k internetu ale budete potrebovať k prvej inštalácii a aktivácii služby Microsoft 365, na inštaláciu aktualizácií a k správe fakturácie. Bez nainštalovanej stolnej aplikácie OneDrive je prístup k internetu nutný tiež o prístup k dokumentom uloženým na OneDrive. Po inštalácii aplikácií Office (napríklad Word, PowerPoint a Excel) ich však môžete používať offline.

Mali by ste sa pravidelne pripájať k internetu, aby ste mali Microsoft 365 stále aktuálny a aby ste si zaistili výhody automatických upgradov. Ak sa nepripojíte k internetu aspoň raz za 39 dní, vaša aplikácia prejde do režimu zníženej funkčnosti a môže sa objaviť chybové hlásenie, že je váš produkt bez licencie. Až budete chcieť aplikácie Office znova aktivovať, jednoducho sa opäť pripojte k internetu a prihláste sa k Microsoft 365.

Máte záujem o viac informácií?

Ak vás informácie k tejto oblasti našej ponuky zaujali, máte otázky či záujem o upresnenie k vašej konkrétnej situácii, kontaktujte AC špecialistu: Martin Černík, martin.cernik@autocont.cz. Prípadne sa obráťte na svojho obchodníka v rámci AUTOCONT regionálneho centra.

Chcete viac informácií?